Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

Laboratuvar Hizmetleri
Laboratuvar Hizmetleri

Laboratuvar Hizmetleri

Doğru, kaliteli, hızlı ve güvenilir testler, üretim faaliyetlerinin ve işletme verimliliğinin çok önemli bir parçasıdır. Tasarım eksikliklerini ortaya çıkardığı gibi, yürürlükte olan yasal düzenlemelere, ulusal ve uluslararası standartlara ve uygulanan kalite yönetim sistemleri kriterlerine uyulup uyulmadığı da bu testler ile ortaya konmaktadır.

Laboratuvar Hizmetleri

Müşteri beklentileri zaman içinde arttıkça, ürünlerin nerede üretildiği, nasıl dağıtıldığı ve hangi koşullarda pazarlandığına bakılmaksızın üretim kalitesi mutlak bir gereklilik haline gelmiştir. Kalite standartlarının bir dizi test ve analizler ile karşılanması, kalite güvence çalışmalarının hayati bir parçasıdır.

Yetkili kuruluşlar tarafından sağlanan test hizmetleri ile, işletmeler yüksek güvenilirlik elde etmekte, seri üretim sırasında kısa döngü sürelerine ve yüksek verim oranına ulaşmakta, manuel işlemleri ve operatör hatalarını düşürmekte, nesnel ve tekrarlanabilir başarısızlık sonuçlarını ele alarak olası yeniden tasarımlar ve değişen gereksinimlere kolayca uyum sağlamaktadır. Bu şekilde genel ürün ve üretim kalitesini sistematik olarak iyileştirmekte ve müşteri şikayetlerinde bir azalmaya yol açmaktadır. Aynı zamanda hem ürün hem de üretime değerli veriler sağlayarak sürekli süreç iyileştirmeyi desteklemektedir.

Kuruluşumuz tarafından verilen başlıca test hizmetleri şunlar olmaktadır:

  • Tekstil fiziksel testler (kopma mukavemeti, yırtılma mukavemeti, dikiş kayması mukavemeti, geri dönüş esnekliği, boncuklanma ve benzeri testler)
  • Tekstil kimyasal testler (geri dönüştürülmüş polietilen terefitalat, tehlikeli kimyasal maddeler, azo, kanserojen ve alerjen boyarmaddeler, formaldehit, pestisitler ve benzeri testler)
  • Otomotiv testleri (otomotiv malzeme testleri, kimyasal analitik testler, SA 8000 belgelendirme denetimleri, sosyal uygunluk denetimleri, tedarikçi kalite denetimleri ve benzeri testler)
  • Elektrikli ve elektronik cihaz testleri (elektrikli ve elektronik cihazlarda tehlikeli maddeler, WEEE direktifi, RoHS direktifi, polimer ve plastik malzemelerin yaşlandırma testleri, CE testleri ve benzeri testler)
  • Polimer ve plastik testleri (analitik testler, kompozit testleri, mekanik testler, mikroskopik yöntemler, polimer kimyası ve benzeri testler)
  • Kozmetik testleri (yasal mevzuata uygunluk, kimyasal testler, aerosol testleri, mikrobiyoloji testleri ve benzeri testler)
  • Temizlik ürünleri testleri (performans testleri, kimyasal testler ve benzeri testler)
  • Gıda testleri (gıda güvenliği düzenlemeleri, mikrobiyoloji, raf ömrü, alerjenler, kalıntılar ve benzeri testler)
  • Diğer testler (oyuncak testleri, kırtasiye ürünlerinde kimyasal testler, RoHS ürün onayı, REACH testleri ve benzeri testler)

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.