Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

Mekanik Testler

Mekanik Testler

Polimer ve plastiklerin mekanik ve fiziksel test hizmetleri genel olarak çekme, eğilme, kesme ve sıkıştırma özelliklerini içeren mekanik testler ile yoğunluk, sertlik ve çizilme direncini içeren fiziksel testleri kapsamaktadır. Bu testler, ürün geliştirme ve üretim sürecinin hayati bir parçasıdır ve polimerik malzemelerin uygulama performans gereksinimlerini karşılamasını sağlamaktadır. Bu testler sayesinde ürün tasarımcıları ve üretici firmalar, ürünleri daha iyi anlamakta ve daha güçlü kalite kontrolü sunmaktadır.

Mekanik Testler

Polimerlerin mekanik testleri, havacılık, otomotiv, tüketici, tıbbi ve savunma sektörlerinde malzemenin spesifikasyonlara uygun olmasını sağlamaktadır. Çok çeşitli ürün türleri ve katkı maddeleri ile, bir malzemenin yeteneklerini ve sınırlamalarını anlamak, polimer sektörü tedarik zincirinin her seviyesindeki tedarikçi firmalar, üretici firmalar ve ürün geliştiriciler için önemli bir endişe kaynağıdır.

Polimerlerin üstün esneklik, mukavemet ve çok yönlü kullanım gibi mekanik özellikleri, onları her sektördeki değerli kılmaktadır. Esneklikleri ve değişen bileşimleri nedeniyle polimerlerin mekanik özelliklerinin tanımlanması güçtür. Bununla birlikte, herhangi bir projenin başarısı için bu malzemelerin mekanik sınırlarınının iyi bilinmesi gerekmektedir.

Polimerlerin mekanik özellikleri, kullanımlarına bakılmaksızın güvenilir ve amaca uygun olduklarından emin olmak için test edilmektedir. Bu testler rutin amaçlı olduğu kadar araştırma ve geliştirme çalışmaları için de talep edilmektedir.

Gelişmiş laboratuvarlar, hem polimer malzemelerin hem de polimer bazlı bileşenlerin mekanik özelliklerini test etmek için yeterli donanıma sahiptir. Özel test programları ile çok çeşitli yükler ve stres koşulları altında polimerlerin mukavemet, direnç ve uzun ömürlülük özellikleri test edilmektedir. Bu sayede işletmeler polimer malzemeden en iyi şekilde yararlanmaktadır. Gelişmiş ve modern test yöntemleri ile mümkün olan en doğru, net ve güvenilir sonuçlar işletmelere sunulmaktadır.

Kuruluşumuz tarafından işletmelere, polimer ve plastik test hizmetleri kapsamında, mekanik test hizmetleri de verilmektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.