Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

Laboratuvar Onayı, TMP/WMT/SMT

Laboratuvar Onayı, TMP/WMT/SMT

Laboratuvar onay hizmeti (Laboratory Approval Service, LAS), yerel ve uluslararası ticareti destekleyen ve test hizmetlerini gerçekleştiren laboratuvarları onaylama veya akredite etme çalışmalarını kapsamaktadır. Sektördeki kuruluşların ve yerli ve yabancı hükümetlerin talebi üzerine yetkili kuruluşlar tarafından, laboratuvarların verdiği test ve analiz hizmetlerinin ülke veya müşteri tarafından belirlenen gereksinimleri karşıladığını doğrulamak amacı ile laboratuvar onayı hizmetleri verilmektedir. Yetkili kuruluşlar tarafından geliştirilen laboratuvar onay programları ile bu hizmetler sürdürülmektedir.

Laboratuvar Onayı, TMP/WMT/SMT

Laboratuvar onay progamları, pazarlanan ürünlerin testinin, kalifiye ve onaylı laboratuvarlar tarafından gerçekleşmesini sağlamaktadır. Laboratuvar onay programı gereklilikleri arasında, iyi laboratuvar, kalite güvence ve kontrol uygulamaları, uygulanabilir yerel ve uluslararası standartlar, yerleşik yöntemler ve kabul edilen ekipman ve yerinde denetimler bulunmaktadır.

Akreditasyon hizmetlerine ilave olarak laboratuvarlar, yüksek kalite ve tutarlı testler sağlamak amacı ile yetkili kuruluşlar tarafından denetlenmektedir. Laboratuvar onay işlemleri Uluslararası Elektroteknik Komisyonu (IEC) tarafından geliştirilen, elektroteknik ekipman ve bileşenleri için IEC uygunluk değerlendirme sistemi (kısaca IECEE sistemi) kapsamında, TMP / WMT ve SMT test prosedürlerine uygun şekilde yapılmaktadır.

Laboratuvar test ve analizlerinin sonuçları, yorum ve öneriler ile geniş kapsamlı şirket kararlarının temelini oluşturmaktadır. Bu nedenle, analiz sonuçlarının güvenilirliği temeldir. Laboratuvar çalışmalarında yüksek kalite standardını sağlamakta ve işletmeler için nitelikli bir laboratuvar seçimini kolaylaştırmaktadır.

Esasen laboratuvarlarda kalite, olması gereken bir olgudur. Bir laboratuvar doğru ve güvenilir sonuçlar veriyorsa, sonuçları zamanında verebiliyorsa ve sonuç bekleyen kişi ve kuruluşların beklentilerini karşılıyorsa, kaliteden söz edilebilir. Bunu sağlamak açısından, Uluslararası Laboratuvar Akreditasyon İşbirliği (ILAC) tarafından geliştirilen standartlara uyulmalıdır. Bu standartlar, laboratuvar testlerinin standardizasyonu ile ilgilidir. Daha sonraları bu standardın yerini ISO/IEC 17025 standardı almıştır (Deney ve kalibrasyon laboratuvarlarının yeterliliği için genel şartlar).

Kuruluşumuz tarafından işletmelere, elektrikli ve elektronik cihaz test hizmetleri kapsamında, laboratuvar onayı (TMP/WMT/SMT) hizmetleri de verilmektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.