Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

ASTM Tip Onay Testleri

ASTM Tip Onay Testleri

1898 yılında kurulan Amerikan Test ve Malzeme Kurumu (ASTM, American Society for Testing and Materials), uluslararası standartlar geliştiren dünyanın en büyük kuruluşlarından biridir. Yayınlanan ASTM standartları, her gün milyonlarca insanın hayatına dokunmaktadır. Bu standartlar ürünlerin performansını arttırmakta ve çocukların elindeki oyuncaktan elektrikli ve elektronik ürünlere kadar geniş bir alanda tüketicilerin, satın aldıkları ürünlere güven duymalarına yardımcı olmaktadır.

ASTM Tip Onay Testleri

Günümüzde dünya genelinde, sağlık ve güvenliği arttırmak, ürün kalitesini geliştirmek, ticareti güçlendirmek ve tüketici güvenini arttırmak için 12 binden fazla ASTM standardı kullanılmaktadır. ASTM standartları başarılı bir küresel ticaret stratejisinin temel taşları olmuştur.

Bu kapsamda olmak üzere ASTM tip onayı, bir tasarımın üretiminin ve örneklerinin, belirtilen ASTM performans standartlarını karşılayacağına dair bir onayı ifade etmektedir. Bu onay, bir satış sonrası ürünün kalite standardına ulaşması veya bu standardı aşması gerektiğini öngörmektedir. Üretici firmaların, seri üretime başlamadan önce tekrarlanabilirlik ile ilgili standartlara uygun üretim yapabileceklerini onaylamaları gerekmektedir.

Ülkemizde de tip onayı, dünya genelinde olduğu gibi Avrupa Birliği mevzuat standartlarından etkilenmektedir. Akredite kuruluşlar üçüncü taraf olarak, testlerde adil olmak ve önyargısız bir şekilde tip onay belgesi düzenlemek zorundadır.

Üretici ve tedarikçi firmalar, ithalatçı firmalar ve mühendislik firmaları, yeni ürünlerin tip onayı söz konusu olduğu zaman, çeşitli güçlüklerle karşılaşmaktadır. Her şeyden önce, farklı kıtalardaki ve farklı hedef pazarlardaki en son yasal düzenlemelere aşina olmak ve ürünlerini çok farklı gereksinimlere uyarlamak zorundadır. Bu bakımdan yetkili kuruluşlardan alınacak hizmet önemli olmaktadır. Dünyanın dört bir yanındaki ürünler için tip onay testlerinde yetkili kuruluşlar, firmaları destekleyecek deneyimli bir hizmet sunmaktadır.

Kuruluşumuz tarafından, tip onay testleri kapsamında ASTM tip onay testleri de gerçekleştirilmektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.