Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

Temizlik Ürünleri Testleri

Temizlik Ürünleri Testleri

Günümüzde yeşil ürünlere olan ilgi, aynı yoğunlukta temizlik ürünlerine de gösterilmektedir. Yeşil ürünlerin performans veya etkinlik testleri, tüketicilere sunulacak temizlik ürünleri pazarında özellikle önemlidir. Bu tür ürünlerdeki büyük gelişmeye rağmen, tüketiciler genelde yeşil versiyonların yeşil olmayanlara göre daha az etkili ve daha pahalı olduğunu düşünmektedir. Bununla birlikte, birçok yeşil temizlik malzemesi, eşdeğer diğer ürünlerden daha pahalı değildir ve aynı derecede etkili olmaktadır.

Temizlik Ürünleri Testleri

Yeşil ve doğal eko-etiketler çoğalmaktadır anacak aynı ortanda tüketiciler bu ürünlerin etkinlik ve performansları hakkında çoğu zaman şüphe duymaktadır. Diğer yandan sınırlı çevresel, performans veya halk sağlığı gereksinimleri gerektiren bir dizi eko-etiket tüketicilerin karşısına çıkmaktadır ve bu durum gerçekten meşru etiketlerin arada kaybolmasına neden olmaktadır.

Üretici firmalar, çevresel olarak tercih edilebilir temizlik ürünlerinin etkili bir şekilde çalışmasını sağlamak amacı ile performans testlerini kullanmakta ve nesnel ve belirlenmiş kriterlere dayanan ürünler üretmektedir. Performans testleri bir ürünün sadece ne kadar iyi çalıştığını değil, aynı zamanda ne kadar süre ve ne kadar iyi çalıştığını ve hangi koşullar altında çalıştığını da değerlendirmektedir.

Gelişmiş laboratuvar testleri, bir temizlik ürününün minimum performans kriterlerini karşıladığından emin olmak için yapılmaktadır. Yüksek maliyet ve tutarsız etkinlik algısı yüzünden ürün performans testleri özellikle önemlidir.

Temizlik ürünlerinin önemli fiziksel ve kimyasal özelliklerini tanımlamak amacı ile tasarlanmış çok sayıda standart bulunmaktadır. Bu standartlar, üreticilere, kaliteli ve güvenli üretim sağlamak için ürünlerini doğru formüle etme ve test etme yöntemlerinde yol göstermektedir.

Amerikan Test ve Malzeme Kuruluşu (ASTM) tarafından geliştirilen ve yaygın olarak kullanılan birkaç test yöntemi şunlardır:

  • ASTM G122-96 Temizlik maddelerinin etkinliğini değerlendirmek için standart test yöntemi
  • ASTM D5343-06 Seramik karo temizleyicilerin temizleme performansının değerlendirilmesi için standart kılavuz
  • ASTM E2274-03 Çamaşır dezenfektanları ve dezenfektanların değerlendirilmesi için standart test yöntemi

Ancak bu sayılan standartlar, performansa odaklanmıştır ve ürün güvenliğini kapsamamaktadır. Ürün etkinliğinin değerlendirilmesinden önce, yasal düzenlemelere ve güvenliğe yönelik uluslararası diğer standartlara uyulması gerekmektedir.

Kuruluşumuz tarafından verilen başlıca temizlik ürünleri test hizmetleri şunlar olmaktadır:

  • Performans testleri
  • Kimyasal testler

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.