Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

Mekanik Tesisat

Mekanik Tesisat

Genel olarak inşaat işlerinde makina mühendisliğinin etkinlik alanına giren faaliyetlerin tümüne mekanik tesisat denmektedir. İnşaat faaliyetlerinde, insanların yaşam standartlarını ve konforu yükseltmek için yapılan ve binanın iç sistemini oluşturan bileşenlerin tamamı, mekanik tesisat çalışma alanına girmektedir. Başka bir ifade ile, makina mühendisliğinin faaliyet alanında bir mühendislik dalı olmaktadır.

Mekanik Tesisat

Buradan hareketle, mekanik tesisat tasarım çalışmaları, genel olarak şu şekilde sayılabilir: sıhhi tesisat, ısıtma tesisatı, klima tesisatı, yangın tesisatı, havalandırma tesisatı, doğalgaz tesisatı, güneş enerjisi tesisatı, basınçlı hava tesisatı, asansör tesisatı, çamaşırhane ve mutfak tesisatı, havuz tesisatı ve buhar, kızgın su ve kızgın yağ tesisatı.

Bu sayılan mekanik tesisat projeleri, herşeyden önce insanlar için konforlu yaşam koşulları, güvenilirlik, fonksiyonellik, uzun ömür, sağlamlık, uygulama kolaylığı, ileri teknoloji ile uyum, genişlemeye elverişlilik, kullanım ve bakım kolaylığı, çevre hassasiyeti ve enerji tasarrufu sağlamaktadır.

İşletmelerin temel mekanik tesisat kurulumları ve bunlarla nasıl başa çıkıldığı konusunda dikkate alınması gereken bir dizi faktör bulunmaktadır. Bu faktörlere, mekanik tesisatın işletme ile ne kadar entegre olduğu ve çevresel etkileri de dahildir. Bu faktörler ne olursa olsun, mekanik tesisatın ilk tekliften tasarım, kurulum, en son teknoloji ve uzmanlığın profesyonelce sunulmasına ve satış sonrası yaşam döngüsü yönetimine kadar önem taşımaktadır. Bu nedenle, mekanik tesisat kurulumları öncesinde, sırasında ve sonrasında güvenlik, maliyet, zaman, işletim ve bakım hizmetlerini içeren profesyonel hizmetlerin alınması faydalı olmaktadır.

Güvenilir ve profesyonel bir hizmet, uygun risk değerlendirmeleri demektir. İşletmeler bu sayede herhangi bir mekanik tesisatın kurulumu sırasında güvenli bir ortam elde etmektedir. Ayrıca, mekanik tesisat, yasal düzenlemelere ve ilgili yerli ve yabancı standart kriterlerine uygun olmaktadır.

Çalışma ortamlarında iş kazalarını önlemek ve çalışma alanlarında kullanılan mekanik tesisatın kullanım ömürlerini uzatmak için düzenli muayene ve denetimlerin yapılması gerekmektedir. Aşınan ya da bozulmaya yakın mekanik tesisata zamanında müdahale etmek, ileride doğacak yüksek maliyetlerin önüne geçmek bakımından önemlidir.

Kuruluşumuz tarafından verilen başlıca mekanik tesisat muayene hizmetleri şunlardır:

  • Isıtma tesisatı muayenesi
  • Sıhhi tesisat muayenesi
  • Yangın tesisatı muayenesi
  • Klima tesisatı muayenesi
  • Havalandırma tesisatı muayenesi
  • Güneş enerjisi tesisatı muayenesi
  • Doğalgaz tesisatı muayenesi

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.