Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

Yükleme Öncesi Kontrol (Gözetim) Hizmetleri

Yükleme Öncesi Kontrol (Gözetim) Hizmetleri

Tarafsız ve bağımsız hareket eden üçüncü taraf yetkili kuruluşlar tarafından gerçekleştirilen sevkiyat öncesi kontroller genel olarak her özel ürün türü için zorunlu testleri, her üretim için ilave spesifik testleri ve özel gereksinimlere göre yapılacak testleri içermektedir. Esasen birçok ülkede kalite kontrol mutlak bir zorunluluktur. Kalite kontrol, bir müşterinin ürünlerinin zamanında ve kusursuz bir şekilde teslim edilmesini sağlamaya yöneliktir. Buna ilave olarak, rekabetçi fiyatlar, hızlı tepki süresi ve üretim sürecinin farklı aşamalarındaki ürün denetimleri, iyi üretim kalite kontrolünün bir parçasıdır. Bu sayede alıcı firmalar, üretim faaliyetlerinin fabrikaya uygun olduğundan ve talep edilen ürünlerin standartlara göre üretildiğinden emin olmaktadır. Bu tür kontrol ve gözetim çalışmalarında, üretimde kullanılacak hammadde ve bileşenler de örneklenmekte ve kalitesi belirlenmektedir.

Yükleme Öncesi Kontrol (Gözetim) Hizmetleri

Yükleme öncesi kontrollerde ürünler, yerel güvenlik, hijyen ve elektromanyetik uyumluluk yasal düzenlemelerine göre değerlendirilmektedir. Denetimler, uzman ve kalifiye personel tarafından izlenmekte ve tedarik yönetiminde alıcı taleplerini kapsamaktadır. Bu denetimlerde arz durumu gözlenmekte, kalite kontrolleri yapılmakta, fiziksel, kimyasal, mekanik ve elektriksel testler uygulanmakta, ürünler fonksiyonel testlerden geçirilmekte ve son adımda sevkiyat öncesi kontroller yapılmaktadır.

Yetkili kuruluşlarda görev yapan denetçiler, mekanik, döner ekipman, basınç parçaları, elektrik, elektronik, boyama, tahribatsız muayene ve kaynak konularında eğitimli ve deneyimlidir.

Uluslararası ticaret işlemleri, basit ve açık görünse de, teslimat gerçekleşinceye ve diğer yükümlülükler yerine getirilinceye kadar tamamlanmış olmamaktadır. Bu nedenle yükleme öncesi alınacak kontrol ve gözetim hizmeti önemli olmaktadır. Bu takım şeylerin yanlış gitmesi, risk değerlendirmeleri ve bu risklerin karşılanma yöntemlerinin yanlış seçilmiş olmasına bağlanabilir. Farklı ülkelerin, farklı kültürlere, ticaret modellerine ve uygulamalara ship olması bunda etkendir.

Kuruluşumuz tarafından işletmelere, otomotiv test hizmetleri kapsamında, yükleme öncesi kontrol (gözetim) hizmetleri de verilmektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.