Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

Kompozit Testler

Kompozit Testler

Polimerler, kauçuklar ve kaplamalar dahil olmak üzere plastikler ve kompozitler, endüstriyel ürünlerde giderek daha fazla kullanılmaktadır. Bu malzemelerin kullanım avantajları çoktur, ancak ürün veya bileşen için gereksinimleri karşılayan en iyi malzemeyi seçmek önemlidir. Yetkili kuruluşlar tarafından, tüm polimer ve kompozit malzemeler için malzeme seçimi, tasarımı ve spesifikasyonların hazırlanması ve mevcut ürünlerin optimizasyonu konusunda rehberlik hizmetleri verilmektedir. Bu hizmetler işlevsellik, kalite, yapışma, malzeme bileşimi ve mevcut yasal çevre gereksinimleri gibi çalışmaları içermektedir. Aynı zamanda farklı ortamlarda ve kullanım durumlarında çeşitli malzemelerin işlevini tanımlama ve uygulanabilirliğini belirleme konularını da içermektedir. Malzemeler, hava koşullarına ve ışık stabilitesine karşı çeşitli koşullar altında test edilmekte ve ışık, nem ve kimyasallar gibi elementlerin, ürünlerin dayanıklılığını ve hizmet ömrünü nasıl etkilediği belirlenmektedir. Ayrıca koruyucu bir boya veya kaplamanın yapışma gücü tespit edilmekte ve katı ve sıvı maddeler üzerinde yüzey gerilimi ölçümleri yapılmaktadır.

Kompozit Testler

Kompozit test sonuçları, ürünlerin gereksinimleri karşıladığından emin olmak isteyen işletmeler için güven sağlamaktadır. Aynı zamanda bu testler işletmenin ve tedarikçi firmanın mevcut yasal düzenleme gereksinimlerini karşılamasını sağlayan ürün ve hammadde üretimi ve satın alınması konusunda da güven vermektedir.

Kompozit testler malzeme seçimi, dolgu maddelerinin ve diğer katkı maddelerinin kimyasal analizi ve tehlikeli maddelerin daha sağlıklı veya çevre dostu alternatifler ile yer değiştirmesi konularında işletmelere yardımcı olunmaktadır.

Uygulanan başlıca kompozit testler şunlardır: nem içeriği ve emilimi, yüzey gerilimi, yayılma, nüfuz etme ve göç, eleman belirleme, çevresel stres, kauçuk şişmesi, kauçuk sıkıştırma, Fourier dönüşümü kızılötesi spektroskopisi, taramalı elektron mikroskopisi, yoğunluk ve viskozite tayini, termal analiz, hızlandırılmış yaşlanma ve molekül ağırlığı tayini ve dağılımı.

Kuruluşumuz tarafından işletmelere, polimer ve plastik test hizmetleri kapsamında, kompozit test hizmetleri de verilmektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.