Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

Vücut Koruyucu Ekipman Testleri

Vücut koruyucu ekipmanın amacı, çalışanları işyeri tehlikelerine ve yaralanma risklerine maruz kalmaktan korumaktır. Kişisel koruyucu ekipman kullanmadan veya seçmeden önce, tehlikeleri ortadan kaldırmak veya kontrol etmek için her zaman adımlar atılmalı ve bu tehlikelere maruz kalmayı sınırlamak için süreçler belirlenmelidir. Tehlikeler ortadan kaldırılamıyorsa ya da kontrol altına alınamıyorsa ve iş süreçleri tam olarak çalışanları koruyamıyorsa, çalışanların korunması için son çare olarak kişisel koruyucu ekipman kullanılmak zorundadır.

Vücut Koruyucu Ekipman Testleri

Kişisel koruyucu ekipman, çalışanların elleri, kolları, ayakları, gözleri, yüzü, başı ve solunum ve işitme sistemleri gibi vücudun korunmasına yönelik gereksinimleri içermektedir. Endüstriyel hijyen izleme çalışmaları ile, çalışanların vücutlarının koruması için derinlemesine güvenlik programları hazırlanmaktadır.

Güvenlik, çeşitli sektörlerde, bütün çalışanlar için önemli bir konudur. Her yıl, örneğin inşaat sektöründe sık sık kazalar meydana gelmekte ve çoğu zaman vücut koruyucu ekipmanların bulunmaması veya kullanılmaması yüzünden yaralanmalar ve ölümler olmaktadır. Bu tür ekipman, çalışanları iş sırasında sağlık veya güvenlik risklerine karşı koruyan ekipmandır. Amaç, mühendislik ve idari kontroller uygun olmadığı zaman veya bu riskleri kabul edilebilir düzeye indirmek için etkili olmadığı zaman, çalışanların tehlikelere maruz kalmasını önlemektir.

Endüstriyel malzemelerle çalışmak son derece stresli ve yüksek risklidir. Bu nedenle, doğru ekipmanın, çalışanlar için ne zaman ve nerede ihtiyaç olursa olsun mevcut olmasını sağlamak gerekmektedir. Tehlikeli bir görevde veya tehlikeli bir ortamda çalışanlar için, çok çeşitli vücut koruyucu ekipman üretilmektedir. Yeniden kullanılabilir veya tek kullanımlık giyecekler arasından seçim yapmak ve bunların kişisel koruyucu diğer ekipman ile uyumlu olmasını sağlamak işverenlerin sorumluluğu altındadır.

Vücut koruyucu ekipman testleri kapsamında gerçekleştirilen testlerde dikkate alınan başlıca standartlar şunlardır:

  • EN ISO 13688 Koruyucu giyecekler - Genel özellikler (Eski EN 340)
  • EN 343 Koruyucu giyecekler - Yağmura karşı koruma
  • EN ISO 20471 Yüksek görülebilirlik uyarısı olan giyecek - Deney metotları ve özellikler
  • EN ISO 11611 Koruyucu giyecekler - Kaynak ve ilgili işlemlerde kullanılan
  • Giysiler için Eko-Label

Uzun yılların kazandırdığı deneyim ile kuruluşumuz, talep eden işletmelere, eğitimli ve uzman bir kadro ile koruyucu ekipman laboratuvar hizmetleri çerçevesinde, vücut koruyucu ekipman test hizmetleri de vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.