Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

Gıda

Gıda endüstrisi dünyanın en büyük endüstrilerinden biridir. Hepimizin yiyeceğe günlük olarak ihtiyacımız olduğundan gıda sektörü en önemli endüstri kollarından biridir. Ancak son yıllarda bu sektör de en büyük sorunlarımızdan birisi haline gelmiştir.

Gıda

Üreticiler, yaptıkları ürünlerin kalitesini göz ardı ederek çok daha fazla miktar vurgusu yapmaya başladılar. Neyse ki, tüketicilerinin iyiliğini önemseyen şirketlerde bulunmakta ve ülkelerin gıda konusunda son derece hassas regülasyonları ve kuralları bulunmaktadır.

Gıda endüstrisi, dünya nüfusu tarafından tüketilen gıdanın çoğunu sağlayan çeşitli işletmelerden oluşan karmaşık, küresel bir kolektiftir. Gıda endüstrisi terimi, işleme, dönüştürme, hazırlama, koruma ve ambalajlamaya yönelik bir dizi endüstriyel faaliyeti kapsamaktadır.

Gıda endüstrisi için üretilen yiyeceklerin çoğu, geleneksel tarım uygulamaları kullanılarak ticari ürünlerden elde edilir. Tarım, belirli bitkilerin yetiştirilmesi ve evcilleştirilmiş hayvanların (hayvancılık) yetiştirilmesiyle gıda, yem ürünleri, lif ve istenen diğer ürünlerin üretilmesi sürecidir. Ortalama olarak, insanlar tarafından tüketilen gıdanın% 83'ü karasal tarım kullanılarak üretilmektedir. Diğer gıda kaynakları arasında su ürünleri yetiştiriciliği ve balıkçılık yer almaktadır.

Günümüzde gıda endüstrisi, küçük, geleneksel, aile tarafından işletilen faaliyetlerden büyük, sermaye yoğun ve oldukça mekanize endüstriyel süreçlere kadar değişen üretimle oldukça çeşitlenmiştir. Pek çok gıda endüstrisi neredeyse tamamen yerel tarıma veya balıkçılığa bağlıdır.

İkinci Dünya Savaşı'ndan bu yana, tarım ve bütünüyle ulusal gıda sistemi, sosyal ve çevresel bütünlük pahasına, parasal karlılığa odaklanan modellerle karakterize edilmiştir. Bu yüzden her ülkede tüketicileri korumak ve bu ekonomik yönelimi gıda kalitesi, gıda güvenliği, gıda güvenliği, hayvan refahı, çevre koruma ve sağlık için kamu çıkarlarıyla bir şekilde dengelemek için düzenlemeler mevcuttur.

Kuruluşumuz gıda sektöründe faaliyetlerini sürdüren işletmeler için ulusal ve uluslararası yönetim standartları uygulamasında yardımcı olarak, bu işletmelerin hem yerel, hem de uluslararası kriterlere her zaman uygun olmalarını sağlar.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.