Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

ETSI Tip Onay Testleri

ETSI Tip Onay Testleri

ETSI, Avrupa Telekomünikasyon Standartları Enstitüsü isimli kuruluşun kısa adıdır (European Telecommunications Standards Institute). Avrupa Birliği ülkelerinde, telekomünikasyon, televizyon ve radyo yayıncılığı ile bilgi teknolojisi alanlarında standardizasyon çalışmaları gerçekleştiren üç kurumdan biri ETSI’dir. Diğer iki kuruluş Avrupa Standardizasyon Komitesi (CEN) ve Avrupa Elektroteknik Standardizasyon Komitesi’dir (CENELEC).

ETSI Tip Onay Testleri

Merkezi Fransa’da bulunan ve kar amacı gütmeyen ETSI, telekomünikasyon sektöründeki, ekipman üreten firmalar ve ağ operatörleri dahil bütün işletmeler için standartlar geliştirmektedir ve bu standartlar, sabit veya mobil, radyo, televizyon ve internet teknolojileri dahil olmak üzere bilgi ve iletişim teknolojileri için küresel boyutta uygulama imkanı bulmaktadır.

ETSI, Avrupa Posta ve Telekomünikasyon İdareleri Birliği (CEPT) tarafından 1988 yılında kurulmuştur ve Avrupa Komisyonu ve Avrupa Serbest Ticaret Birliği (EFTA) tarafından resmen tanınmaktadır. ETSI, Avrupa Birliği’nde bilgi ve iletişim teknolojilerinin standardizasyonundan resmi olarak sorumlu kuruluştur. Her yıl 2500 civarında standart yayınlamaktadır. Bugüne kadar yayınlanan standart sayısı 30 binin üzerindedir.

Bu standartlar mobil telefon sistemleri, 3G, 4G, mobil radyo sistemi ve akıllı kartlar dahil olmak üzere önemli küresel teknolojileri mümkün kılmaktadır. Aynı zamanda bu standartlar, akıllı ulaşım sistemleri, ağ fonksiyonları sanallaştırma, siber güvenlik, elektronik imzalar ve altyapılar gibi sistemleri kapsamaktadır.

ETSI, üretici firmalar, şebeke operatörleri, servis sağlayıcılar, araştırma kuruluşları ve kullanıcılar dahil olmak üzere Avrupa Birliği ülkeleri dahil 66 ülkeden 800’den fazla üyeye sahiptir. ETSI üyelerinin yaklaşık üçte biri küçük ve orta ölçekli işletmelerdir.

Günümüzde ETSI, uluslararası standartlarda kilit bir oyuncu konumundadır ve geliştirdiği standartlar, tip onay testlerinde önem taşımaktadır. ETSI, her biri kendi amacına uygun özellikler, standartlar, raporlar ve kılavuzlar üretmektedir.

Kuruluşumuz tarafından, tip onay testleri kapsamında ETSI tip onay testleri de gerçekleştirilmektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.