Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

Diğer Testler

Diğer Testler

Bir ürünün kalitesini ve güvenilirliğini sağlamak amacı ile, hemen hemen her sektörde test, analiz, ölçüm, muayene ve denetimler yapılmaktadır. Bu testler sayesinde üretici firmalar, müşteri kullanımı için güvenli ve yüksek kaliteli ürünler üretmekte, modern üretim teknikleri kullanmakta, uluslararası standartlara uymakta ve yürürlükte olan yasal düzenlemelerden doğan yükümlülüklerini yerine getirmektedir.

Diğer Testler

Üretim faaliyetlerinde önde olmak ve işletmenin saygınlığını ve verimliliğini yüksek tutmak için, ürünlerin müşteri beklentilerini karşıladığından emin olmak gerekmektedir. Bu bakımdan ürün testleri işletmeler için önemli olmaktadır.

Sanayide bir ürünün işlevselliğini tek başına test etmek mutlaka faydalıdır. Ancak bir ürünü, çalışacağı sistem türünde test etmek çok daha faydalı olmaktadır. Bir ürün, birlikte çalıştığı tüm parçaların toplamı kadar iyidir. Test edilen ürünün, birlikte çalıştığı hiçbir hareketli parçayı engellememesi ve tüm parçaların uyum içinde birlikte çalışması gerekmektedir.

Testler, ürünün çeşitli koşullara mukavemet seviyesini göstermesi açısından da önemlidir. Stres tesleri, sıcaklık, hava durumu, basınç, nem veya diğer olumsuz koşullar karşısında ürünün ne kadar mukavemet gösterdiğini belirlemek için önemlidir. Bu testler ile üretici firmalar, ürün ömrünü beklemeden ürünlerin yaşam döngüleri boyunca karşı karşıya kalabilecekleri gerçek durumları tespit etmektedir. Örneğin, sürekli olarak kimyasallara maruz kalan bir ürün zamanla korozyona uğrayabilir. Bunun olmamasını sağlamak amacı ile, nasıl tepki verdiğini görmek için ürünü çeşitli aşındırıcı malzemelerle test etmek gerekmektedir.

Bir ürün, tüketiciye ulaşmadan önce sağlam ve güvenlir olduğunun farkında olmak gerekir. Müşteri memnuniyetsizliği veya ürün hataları ile ilgili herhangi bir sorunu önlemek için, kullanımdan önce test etmek çok önemlidir. Daha büyük uygulamalarda, ürün kusurlarının neden olacağı bedensel hasarlar da bu yoldan önlenmiş olmaktadır.

Nihayet testler, ürün kalite güvencesi için önemlidir. Ürünlerin belli standartları karşıladığından emin olmak, ürün testinin başlıca amaçlarından biridir. Ürün güvenilirlik testlerinin oluşturulması ve gerçekleştirilmesi, bütün işletmelerin süreçlerine entegre edilmelidir. Ürünlerin güvenli, güvenilir ve kaliteli olmasını sağlamak için, ürünler tesisten çıkmadan önce birçok testlerden geçirilmelidir.

Kuruluşumuz tarafından verilen başlıca diğer test hizmetleri şunlar olmaktadır:

  • Oyuncak testleri
  • Kırtasiye ürünlerinde kimyasal testler
  • RoHS ürün onayı
  • REACH testleri

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.