Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

Analitik Testler

Analitik Testler

Gelişmiş laboratuvarlar, polimer kimyasında önemli bir uzmanlığa sahiptir. Malzemelerin temel karakterizasyonundan, karmaşık problemleri içeren araştırmalara kadar çok sayıda analitik test hizmetleri verilmektedir. Günümüzde plastik malzemeler, tıbbi cihazlardan ambalaj ve kaplama malzemelerine kadar, spor malzemelerinden oyuncaklara kadar, endüstriyel ürünler ve inşaat malzemelerinden çeşitli tüketim ürünlerine kadar çok çeşitli sektörlerde kullanılmaktadır.

Analitik Testler

Analitik testler sırasında, ürünlerin deformasyonunu belirleme, erken kırılma gibi ürün arızaları için neden belirleme, bir polimer örneğindeki katkı maddelerini araştırma, polimer tanımlama, şüpheli kontamine materyalleri tanımlama, kötü koku kaynağının veya beklenmeyen renk değişimlerinin nedenini belirleme ve polimer kimyasındaki farklılıkların nedenini araştırma gibi geniş bir yelpazade hizmetler verilmektedir. Ayrıca şu sayılanları içeren çok çeşitli polimerik malzemeler test edilmekte ve değerlendirilmektedir: termoplastik, termosetler, elastomerler, lastikler, kompozit malzemeler, poliüretan, tek katmanlı ve çok katmanlı filmler, yapıştırıcılar ve dolgu macunları, boyalar ve kaplamalar, ambalaj malzemeleri, yüksek performanslı mühendislik polimerleri, özel polimerler, iletken polimerler, biyo-polimerler, sıvı kristal polimerler ve reçineler.

Analitik testler, hem bu formüle edilmiş ürünlerin kimyasına hem de fiziksel ve mekanik özelliklerini değerlendirmeye odaklanmaktadır. Plastik ve polimer ürünlerin bileşimini incelemek amacı ile spektroskopi, kromatografi ve mikroskopi gibi çoklu analitik yöntemler uygulanmaktadır.

Plastik ve polimerlerin fiziksel ve mekanik özellik testleri şunları içermektedir: çekme ve uzama, yapışma gücü, sıkıştırılabilme, çok kesitli çok katlı film kalınlığı ve cam geçişi, erime noktası, termal genleşme ve kristallik dahil termal özellikler. Kimyasal bileşim analizleri ise şunları içermektedir: baz polimer karakterizasyonu ve polimer tanımlaması dahil kimyasal sınıflandırma, moleküler ağırlık dağılımı, toplam molekül ağırlığı, son grup analizi, ko-polimer omurgası kimyası, ko-monomer içeriği, oranları, polimer karışımları ve antioksidanlar, proses yardımcıları ve dolgu maddeleri dahil olmak üzere katkı tanımlaması.

Kuruluşumuz tarafından işletmelere, polimer ve plastik test hizmetleri kapsamında, analitik test hizmetleri de verilmektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.