Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

Kimyasal Testler - Erime Noktası Tayini

Kimyasal Testler - Erime Noktası Tayini

İnsanlar bilinçlendikçe kozmetik ve kişisel bakım sektöründe yeşil, sürdürülebilir ve doğal ürünlere doğru ilgi artmaktadır. Bugün deniz organizmaları ve alglerden elde edilen bileşenler birçok kozmetik üründe kullanılmaktadır. Yeşil bileşenlerden kozmetik balmumlarına alternatif olarak bir balmumu elde edilmektedir. Bunların öncelikle erime noktası belirlenmekte ve daha sonra koyulaştırma kapasitesi değerlendirilmektedir. Arkasından rujlar ve dudak balsamları üretilmek üzere formüle edilmektedir.

Kimyasal Testler - Erime Noktası Tayini

Doğal, sentetik veya yarı sentetik mumlar, esterlerin, alkollerin ve yağ asitlerinin bir karışımıdır. Katı ve sıvı yağlardan daha sert ve daha az yağlı olan bu maddeler oksidasyon, nem ve mikrobiyal parçalanmaya karşı dayanıklıdır. Yumuşatıcı ve koruyucu niteliklere sahip formülasyonları kalınlaştırmak için kullanılan vakslar, cilt bakımı ve kozmetik ürünlerinde stabilite sağlamakta ve viskozitelerini ve kıvamlarını arttırmaktadır.

Erime noktası kozmetik rünlerin formülasyonunda önemli bir faktördür. Daha yüksek erime noktasına sahip mum ile daha sert ürünler elde edilmektedir.

Doğal veya gerçek balmumu, bitkilerden, yapraklardan ve meyvalardan türetilen ve mumdan arındırma yoluyla bitki yağlarından ayrılan yağ esterleri ve hidrokarbonların bir karışımıdır. Bu süreçte hiçbir kimyasal reaksiyon yer almamaktadır.

Erime noktasını arttırmak ve raf ömrünü uzatmak için kimyasal bir tepkime ile elde edilen yağlar, sertleştirilmiş bir bitkisel yağ üretmek üzere hidrojenasyon işlemine tabi tutulmaktadır.

Arı balmumu, kullanılan en eski balmumu formlarından biridir. Cildi koryan ve yüksek bağlama gücüne sahip arı balmumu 61-65 derece arası bir erime noktasına sahiptir. Göz astarları, göz gölgeleri, rimeller ve allıklarda bu mum kullanılmaktadır. Berry wax, 48-54 derece arası düşük bir erime noktasına sahiptir. Rujlar, göz ve dudak kalemlerinde kırılma direncini arttırmaktadır.

Kuruluşumuz tarafından işletmelere, kozmetik test hizmetleri kapsamında, kimyasal testler arasında erime noktası tayini hizmetleri de verilmektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.