Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

Belgelendirme Hizmetleri
Belgelendirme Hizmetleri

Belgelendirme Hizmetleri

Belgelendirme çalışmaları, dünya çapında kuruluşlar tarafından oluşturulan yönetim sistemlerini kullanan ve standartlara uygun bir ürün veya hizmet üreten işletmelerin, ilgili standart veya teknik düzenlemelere ne derece uygun faaliyet gösterdiklerinin, tarafsız ve bağımsız hareket eden üçüncü taraf bir kuruluş tarafından tespit edilmesi çalışmalarını kapsamaktadır.

Belgelendirme Hizmetleri

Başta ISO olmak üzere, dünya çapında kuruluşlar tarafından birçok alanda yönetim sistemleri geliştirilmekte, ürün standartları oluşturulmakta, laboratuvar hizmetleri kapsamında ölçüm, test, analiz ve değerlendirme standartları yayınlanmakta, muayene, gözetim, kontrol ve denetim hizmetlerine yönelik sistemler kurulmaktadır.

Sistem belgelendirme hizmetleri ağırlıklı olarak kalite yönetim sistemlerine odaklanmaktadır. Bugün dünya genelinde bir milyondan fazla işletme, ISO belgesine sahiptir ve belgelendirmenin getirdiği iyileştirilmiş verimlilik ve etkin operasyonlardan faydalanmaktadır.

Tüm yönetim sistemleri, bu sistemlerin kurulması, uygulanması ve bakımında, kalite sisteminin temelini oluşturan süreç tabanlı planla, uygula, kontrol et ve önlem al döngüsü modelini izlemektedir. Standardizasyon çalışmaları, belli bir faaliyet ile ilgili olarak ekonomik yarar sağlamak amacı ile ilgili tarafların işbirliği ve katkıları ile belli kurallar koyma ve bu kuralları uygulama çalışmalarıdır. Dolayısıyla standardizasyon çalışmaları, çalışma yaşamını ilgilendiren her konuda, örneğin kalite, sağlık, inşaat, sanayi, turizm, eğitim, bankacılık ve makine sektörleri gibi alanlarda yapılabilir.

Belgelendirme kuruluşları herhangi bir ürün, hizmet veya yönetim sistemi için belgelendirme çalışmaları yaparken, öncesinde yerli veya yabancı bir akreditasyon kuruluşundan akredite olmak zorundadırlar. Aksi halde düzenleyecekleri sonuç raporları veya belgelerin uluslararası alanda bir geçerliliği olmaz.

Kuruluşumuz, konusunda uzman bir çalışan kadrosu ve güçlü bir teknolojik altyapı ile müşterilerine birçok yönetim sistemi hizmeti ve bunun yanısıra özelleştirlmiş belgelendirme hizmetleri vermektedir. Tüm bu belgelendirme hizmetlerini sunan akredite kuruluşumuz, yerli ve yabancı kuruluşlar tarafından yayınlanan standartlara, dünyanın her yerinde kabul gören yöntemlere ve yürürlükte olan yasal düzenlemelere uyulmakta ve kaliteli, hızlı, kusursuz ve güvenilir bir hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.