Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

EUROLAB Hakkımızda
EUROLAB Kurumsal

Kurumsal Sorumluluk

Kurumsal sorumluluk bugünün iş dünyasında hayati bir bileşendir. Genel olarak işletmelerin tamamen kazanç elde etmekle ilgilendiğine ve topluma, ekolojye ve sivil özgürlük konularına daha az önem verdiklerine inanılmaktadır. Ancak son zamanlarda bu yaklaşım değişmeye başlamıştır. Giderek daha fazla işletme sosyal sorumluluk faaliyetlerine katılmaktadır. Her boyuttan işletmeler ekonomik kazanımlar ve toplum refahı alanlarında dengenin kurulacağı girişimlere yönelmektedir. Sosyal sorumluluk algısı artık kökten değişmiştir.

Kurumsal Sorumluluk

İşletmeler, kurumsal sorumluluk çerçevesinde faaliyetlerinin toplum üzerindeki etkilerinden sorumludur. Bir işletme, sosyal, çevresel, etik insan hakları ve tüketici endişelerini, paydaşları ile işbirliği içinde faaliyetlerine ve temel stratejilerine entegre etmek zorundadır. Bu gerçekten hareketle kurumsal sorumluluğun şu boyutları bulunmaktadır: paydaş yönü, sosyal yönü, ekonomik yönü, gönüllülük yönü ve ekolojik yönü.

Kuruluşumuz, kurumsal sorumluluk bağlamında, yöneticiler ve çalışanlar olarak, farklılık, odaklanma, tutarlılık, kimlik ve şeffaflık değer ve ilkeler kümesine bağlıdır.

Kurumsal kimlik çalışanların, müşterilerin işletmelerini nasıl algıladıklarının analizinden kaynaklanmaktadır. İyi bir itibar, başarıyı getirmektedir. Bu nedenle bir işletmenin itibarını değerlendirmek için kilit bir özellik olarak sosyal sorumluluk yaklaşımına bakılmalıdır. Kurumsal sorumluluk, çevreye ve topluma hizmet etmek için gönüllü görevlerle ilişkilendirilmektedir. Bu gönüllü faaliyetler işletmenin itibarını arttırmaktadır. İşletmeler iyi bir itibar oluşturmak ve finansal performanslarını arttırmak için kurumsal sorumluluk ilkelerini faaliyetlerine entegre etmek zorundadır. Çeşitli araştırmalar, kurumsal itibarın önemli ölçüde uzun vadeli rekabet avantajına yol açtığını ve önemli bir başarı faktörü olduğunu kanıtlamaktadır.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.