Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

Petrol ve Gaz

Petrol ve Gaz

Petrol ve gaz endüstrisi, dolar değeri açısından dünyanın en büyük sektörlerinden biridir ve yıllık olarak tahmini 3,3 trilyon dolar gelir elde etmektedir. Petrol, özellikle en büyük üreticileri için küresel ekonomik çerçevede çok önemlidir: Amerika Birleşik Devletleri, Suudi Arabistan, Rusya, Kanada ve Çin.

Petrol ve Gaz

Petrol ve gaz endüstrisi üç bölüme ayrılmıştır: yukarı akış, orta akış ve aşağı akış. Yukarı akış veya keşif ve üretim (E&P) şirketleri, rezervuarları bulun ve petrol ve gaz kuyuları açar. Midstream şirketleri kuyulardan rafinerilere nakliyeden, alt şirketler ise bitmiş ürünlerin rafine edilmesinden ve satışından sorumludur. Sondaj şirketleri, petrol ve gaz çıkarmak için hizmetlerini E&P şirketlerine taşırlar. İyi hizmet veren şirketler, kuyu sahalarında ilgili inşaat ve bakım faaliyetlerini yürütür.

Petrol, birçok endüstri için hayati öneme sahiptir ve endüstriyel uygarlığın mevcut yapısıyla sürdürülmesi için gereklidir, bu da onu birçok ülke için kritik bir endişe haline getirir. Petrol, Avrupa ve Asya için % 32 ile Orta Doğu için en yüksek % 53 arasında değişen dünya enerji tüketiminin büyük bir yüzdesini oluşturmaktadır.

Petrol yenilenemeyen bir doğal kaynak olduğundan, endüstri dünya petrol arzının kaçınılmaz olarak tükenmesi ile karşı karşıyadır. BP Dünya Enerji 2007 İstatistiksel İncelemesi, dünya çapında kanıtlanmış kaynaklar için rezerv / üretim oranını listelemiştir. Bu çalışma, kanıtlanmış rezervlerin Orta Doğu'da 79,5 yılda, Latin Amerika'da 41,2 yılda ve Kuzey Amerika'da 12 yılda üretime oranını göstermiştir.

Kuruluşumuz petrol ve gaz sektöründe faaliyetini sürdüren işletmelerin her türlü tehlike ve riskten uzak, maksimum verimlilikte çalışabilmeleri için çeşitli hizmetler sunar.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.