Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

Tesisat Sistemleri Muayene

Tesisat Sistemleri Muayene

Tesisat sistemleri sektörü, sıhhi tesisat ve drenaj tesisatı, klima ve ısıtma tesisatı, yangın ve güvenlik alarm tesisatı, aydınlatma sistemi ve daha birçok inşaat işlerini içermektedir. Genel olarak bu sektöre bakıldığından şu dört temel alt sektör görülmektedir:

Tesisat Sistemleri Muayene

  • Sıhhi tesisat hizmetleri: Binaya su temini, kanalizasyon hatları ve drenaj ve gaz sistemlerinin kurulması dahil olmak üzere genel sıhhi tesisat hizmetlerini kapsamaktadır.
  • Yangın ve güvenlik alarm tesisatı hizmetleri: Güvenlik sistemlerini ve yangından korunma, algılama ve kontrol sistemlerini kapsamaktadır.
  • Elektrik tesisatı hizmetleri: Elektrik kablolarını veya bağlantı ekipmanını kapsamaktadır. Mevcut elektrikli ekipman ve armatürlerin bakım ve onarımı da bu kapsamdadır.
  • Klima ve ısıtma tesisatı hizmetleri: Konutlar, endüstriyel ve ticari soğutma ve ısıtma ekipmanlarının kurulum, bakım ve onarım çalışmalarını kapsamaktadır.

Tesisat işlerinde çalışanların belli lisanslara sahip olmaları gerekmektedir. Bina hizmetleri, sadece yasal düzenleme esasları ve standartlara değil, aynı zamanda ekipmanların boyutlarına, ağırlıklarına ve konumlarına göre bir binanın tasarımına katkıda bulunmada mühendislik çalışması gerektirmektedir.

Bu çalışmalarda, enerji kullanımı ve sürdürülebilirlik gibi günümüzde çok önem verilen değerler de göz önünde tutulmak zorundadır. Tesisat sistemleri bu anlamda bakteri ve nem kontrolü, etkin aydınlatma, güvenlik, acil durum gücü, duman dolapları ve daha birçok mühendislik çalışmasını içermektedir.

Tesisat sistemlerinin, daha yapının projelendirme gibi çok erken süreçlerinde genel bina tasarımına entegre edilmesi gerekmektedir. Bina hizmetleri ve diğer bina bileşenleri arasındaki çatışmaların tespiti, sadece fiziksel hizmetler açısından değil, aynı zamanda bu hizmetler ile bağlantılı yan sistemlerin entegrasyonu bakımından çok önemlidir. Mühendisler, giderek artan bir şekilde sürdürülebilir sistemlerin tasarımı ve değerlendirilmesinde, tüketilen kaynakları ve imalat, inşaat ve işletme sırasında çevreye olan etkiyi en aza indirmek için, binaların yaşam döngüsünü ve bileşen hizmetlerini bir arada değerlendirmektedir.

Bugün tasarımcılar, binaların tahmin edilen ile gerçek performans değerleri arasındaki eşitsizliğin giderek daha fazla farkına varmaktadır.

Kuruluşumuz tarafından uygulanan başlıca tesisat sistemleri muayene hizmetleri şunlar olmaktadır:

  • Kazan dairesi uygunluk muayenesi
  • Yangın tesisatı periyodik kontrolü
  • Klima ve havalandırma sistemi muayenesi
  • Aydınlatma sistemi muayenesi

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.