Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

Diğer Muayeneler

Diğer Muayeneler

İşletmeler açısından, üretim sürecinde yakalanan sorunlar, genelde üretim tamamlandıktan sonra tespit edilen sorunların çözümüne göre daha düşük maliyetlidir.

Diğer Muayeneler

Günümüzde bir ürünün fiyatı kadar kalitesi de tüketicilerin çekilmesinde büyük rol oynamaktadır. Artık kaliteli bir ürün tüketicileri daha fazla çekmektedir. Ancak kalite hayal kırıklığı yaratırsa, işletmeler ürünlerini ne kadar rekabetçi bir şekilde fiyatlandırsa da tüketiciler geri dönmemektedir.

Üretim süreçlerinde gerçekleştirilen muayeneler ve kalite kontrol çalışmaları, ürünlerin öngörülen spesifikasyonlara göre üretilmesini sağlamaktadır. Bir ürünün yasal düzenlemeler ile belirlenen güvenlik standartlarına uygun olması özellikle önemlidir.

Muayene işlemlerinin üçüncü taraf yetkili bir kuruluş tarafından gerçekleştirilmesinin amacı, üretim sürecinde yakalanan problemlerin üretim tamamlandıktan sonra tespit edilen problemlerden daha kısa sürede ve düşük maliyetle giderilmesini sağlamaktır.

Tüm önlemlere rağmen, üretim sürecinde yine de problem yaşanması olağandışı bir durum değildir. Genelde muayene işlemleri iki aşamada gerçekleştirilmektedir: süreç içi kontroller ve üretim sonrası veya nakliye öncesi kontroller. Ürün standartlarındaki sapmaları tanımlamak ve tüm parçaların tutarlı olmasını sağlamak için süreç içi veya üretim sırasında yapılan muayeneler önemlidir. Bu muayeneler genelde üretimin yüzde 20’si tamamlandığı zaman gerçekleştirilir. Olası problemlerin üretim sürecinin başlarında yakalanıp çözümlenmesi en doğru yaklaşımdır.

Muayene işlemlerinin önemli bir kısmı da ürünler kullanımda iken meydana gelecek problemler yüzünden çalışanların ve kullanıcıların karşı karşıya kalabileceği problemlere yöneliktir. Burada önemli nokta insanların can ve mal güvenliğini tehlikeye atmamak ve yaşanabilecek kazaların önünde geçmektir.

Üçüncü taraf yetkili kuruluşlar tarafından gerçekleştirilen muayene işlemleri, işletmeleri maliyetli ürün kusurlarından ve sevkiyat gecikmelerinden korumaktadır. Üretimin genel kalitesini belirlemeye yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda işletmenin marka ve itibarını korumuş olmaktadır.

Ürünler, niteliksel ve niceliksel özellikler, performans ve yaşam döngüsü testlerinden geçirilmekte ve ayrıca işletmelerin ihtiyaç duyabileceği özel testlerle muayene işlemleri gerçekleştirilmektedir. Bu testler, metroloji, aşınma, nem kontrollü sıcak ve soğuk ortam performansı, batarya performansı ve servis ömrü, çekme kuvveti ve sertlik seviyesi gibi sayısız test çalışmaları içermektedir.

Kuruluşumuz tarafından verilen başlıca diğer muayene hizmetleri şunlardır:

  • Asansör muayenesi
  • Yük asansörü muayenesi
  • Cephe asansörü muayenesi
  • Yürüyen bant ve merdivenler muayenesi
  • Teleski ve telesiyej muayenesi
  • Teleferik sistemleri muayenesi
  • Otoklav muayenesi

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.