Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

Kazanlar Muayene

Kazanlar Muayene

Endüstriyel kazanlar muazzam, karmaşık ekipman parçalarıdır ve nasıl çalıştıklarını anlamak çok zaman alabilir. Esas olarak endüstriyel kazanlar, yoğun ısı ve basınca dayanacak şekilde tasarlanan, sağlam çelik plakalardan oluşmaktadır. Bu kalın çelikten dolayı kazanlar bazen çok ağır olmaktadır.

Kazanlar Muayene

Sıcak su ve buhar kazanlarının yapımı oldukça benzer şekildedir. Her ikisinde de basınç kabı olarak bilinen bir silindir tüp bulunmaktadır. Basınçlı kap, baca gazlarını besleyen bir brülör içermektedir. Sıcak su kazanları, adından da anlaşıldığı gibi, çalışmaları sırasında genelde tamamen sıcak su ile doldurulmaktadır. Buhar kazanları ise sadece dörtte üçü kadar su ile doldurulur, kazanın üst kısmı buhar için ayrılmaktadır.

İster sıcak su kazanları olsun ister buhar kazanları olsun tüm kazanların çalışma şekli, kullanılan yakıta bağlıdır. Isıtma işlemi, brülör içindeki suyu ısıtıp buharlaştırdığı zaman başlatılır. Bu da boru sistemleri yoluyla taşınır. Sıcak su kazanları ısıyı sistem içinde hareket ettirmek için pompalara güvenmektedir. Buhar kazanları ise ısıtma işleminde üretilen basınç ile ısıyı taşımaktadır.

Sonunda, bir kez daha ısıtılabilmesi için soğutulmuş su veya yoğunlaştırılmış buhar, borulardan kazan sistemine geri gönderilmektedir. Kazan ısı şeklinde enerji üretirken, bu sürecin bir yan ürünü olan baca gazları bir baca sistemi aracılığıyla sistemden uzaklaştırılmaktadır. Bu nedenle endüstriyel kazanların emisyonlarını düzenlemek oldukça ciddiye alınması gereken bir iştir.

Endüstriyel ve ticari kazanlar, buhar veya ısıtma suyu üreterek çalışmaktadır. Bu kazanların boyutları farklıdır ve farklı sektörlerde kullanılmaktadır. Endüstriyel kazanların çoğu gıda sektörü, kimya sektörü ve kağıt sektöründe kullanılmaktadır. Hastanelerde, ofislerde, otellerde, okullarda, apartman binalarında ve benzeri yerlerde ise ticari kazanlar daha yaygındır.

Endüstriyel ve ticari kazanlar farklı ayarlarda kullanılmaktadır ve aynı işleme kapasitesine sahip değildir. Endüstriyel kazanların aksine, genel olarak ticari kazanlar daha küçük işler için kullanılmaktadır ve aynı zamanda daha küçük boyutlardadır. Daha ziyade alan ısıtması için kullanılan buhar veya ısı suyu üretmek için kullanılmaktadır. Endüstriyel kazanlar, ağır işler için uygundur ve normalde çok fazla ısı gerektiren operasyonlarda kullanılmaktadır.

Kuruluşumuz tarafından uygulanan başlıca kazanlar muayene hizmetleri şunlar olmaktadır:

  • Buhar kazanı muayene
  • Kalorifer ve sıcak su kazanı muayene
  • Ütü kazanı muayene
  • Kızgın yağ kazanı muayene
  • Buharlı pişirme kazanı muayene
  • Kızgın su kazanı muayene

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.