Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

Doğrulama Hizmetleri

Doğrulama Hizmetleri

Yetkili kuruluşlar tarafından sağlanan doğrulama hizmetleri, üretim hattı denetimleri, kargo konteyneri denetimleri, insani yardım sevkiyat denetimleri ve ihracatçı ve ithalatçı danışmanlık hizmetleri gibi çok sayıda hizmeti kapsamaktadır.

Doğrulama Hizmetleri

Yetkili kuruluşlar, bu tür doğrulama hizmetleri ile işletmelere bir dizi kalite ve miktar denetimi, üretim döngüsü sırasında üretim kontrolleri, üretimi hızlandırma hizmetleri, hasar ve kayıp kontrolleri, tedarikçi zinciri yönetimi ve lojistik hizmetler, kalite spesifikasyonlarının doğrulanması, ön yükleme denetimleri ve işletmelerin ticari faaliyetleri süresince ihtiyaç duydukları güvenceyi sağlamak için özel olarak tasarlanmış çözümler sunmaktadır. Bu hizmetler sayesinde işletmeler standart dışı ürünlerden korunmaktadır.

Örneğin önemli bir doğrulama hizmeti olan kargo konteyner muayeneleri, işletmelerin kullandıkları konteynerlerin, üretildikleri ve kullanıldıkları her durumda, doğru düzenlemeleri ve standartları karşıladığından emin olmak için yapılmaktadır. Yetkili kuruluşlar tarafından, tank konteynerlerinden ISO konteynerlerine kadar uzanan geniş bir alanda konteyner muayene hizmetleri verilmektedir.

Diğer yandan ürün kalite kontrolü genel olarak üretimi tamamlanmış ürünlere odaklanmaktadır. Ancak üretim süreci, bitmiş ürünler üzerinde her zaman kontrol edilememekte ve üretim sistemi ve üretim adımlarının takip edildiğinden emin olmak için üretim hattında özel denetimler gerekmektedir. Yetkili kuruluşlar tarafından verilen üretim hattı denetimleri ile işletmeler, üretim alanında ve üretim sırasında tüm gereksinimlerinin gerçekten karşılandığından emin olmaktadır.

Uluslararası ticaret süreçlerinin tamamını kapsayan ihracatçı ve ithalatçı danışmanlık hizmetleri, bu alanda faaliyet gösteren işletmeler için önemlidir. Herşeyden önce uluslararası alanda geçerli yasal düzenlemelerin ve standartların bilinmesi ve bunlara uygun hareket edilmesi bakımından işletmeler için ticaret uyumu, olası gecikmeler, tazminat durumları ya da yaptırımlar yaşamamak açısından önemlidir.

Ticarete konu olan her ne ürün olursa olsun, üretim faaliyetlerinden alıcına teslim edilmesine kadar her aşamada kalite denetimlerinden geçmesi gerekliliği, bugün dünyanın her yerinde kabul edilen bir gerçektir. Bu denetimler ile üretim aşamalarındaki aksaklıklar giderilmekte ve kalitesiz mal üretimine engel olunmaktadır.

Sadece bitmiş ürünün kalite kontrolleri değil, üretim aşamalarında kalite kontrol çalışmalarına ağırlık verilmesi, ürünün tüketicilere sunulmasından önceki kalitesinin belirlenmesi açısından önemlidir.

Kuruluşumuz tarafından verilen başlıca doğrulama hizmetleri şunlar olmaktadır:

  • Kargo konteyner muayeneleri
  • Üretim hattı denetimleri
  • İhracatçı ve ithalatçı danışmanlık hizmetleri
  • Kalite ve miktar incelemeleri
  • Hindistan’a makina ihracatı için yetkili mühendisler sertifikası

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.