Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

Uluslararası Ticaret

Uluslararası Ticaret

Uluslararası ticaret, ülkelerin pazarlarını genişletmelerine ve aksi takdirde yurt içinde bulunamayacak mal ve hizmetlere erişmelerine olanak tanır. Uluslararası ticaretin bir sonucu olarak, pazar daha rekabetçi. Bu, sonuçta daha rekabetçi fiyatlandırma ile sonuçlanır ve tüketiciye daha ucuz bir ürün getirir.

Uluslararası Ticaret

Küresel ekonomide, arz ve talep - ve dolayısıyla fiyatlar - küresel olayları hem etkiler hem de onlardan etkilenir. Örneğin Asya'daki siyasi değişim, işgücü maliyetinde bir artışa neden olabilir. Bu, Malezya merkezli bir Amerikan spor ayakkabı şirketinin üretim maliyetlerini artırabilir ve bu da bir Amerikalı tüketicinin yerel alışveriş merkezinde satın alabileceği bir çift spor ayakkabı için alınan fiyatta bir artışa neden olabilir.

Küresel pazara satılan bir ürüne ihracat, küresel pazardan satın alınan ürün ise ithalattır. İthalat ve ihracat, bir ülkenin ödemeler dengesinde cari hesap bölümünde muhasebeleştirilir.

Küresel ticaret, zengin ülkelerin kaynaklarını - örneğin işgücü, teknoloji veya sermaye - daha verimli kullanmalarına izin verir. Farklı ülkelere farklı varlıklar ve doğal kaynaklar bahşedilmiştir: toprak, emek, sermaye ve teknoloji, vb. Bu, bazı ülkelerin aynı malı daha verimli, diğer bir deyişle, daha hızlı ve daha az maliyetle üretmesine izin verir. Bu nedenle diğer ülkelere göre daha ucuza satabilirler. Bir ülke bir ürünü verimli bir şekilde üretemezse, bunu yapabilen başka bir ülke ile ticaret yaparak elde edebilir. Bu, uluslararası ticarette uzmanlaşma olarak bilinir. Kuruluşumuz tarafından, her türlü konuda uluslararası ticaret hizmetleri verilmektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.