Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

İnşaat Hizmetleri

İnşaat Hizmetleri

Herhangi bir bina oldukça karmaşık bir makinedir. Hepsi tek bir sistemin parçası olarak çalışan birçok alt sistemi ve birbirine geçen parçaları vardır. Herhangi bir ticari bina söz konusu olduğunda (konut dışı), tüm parçaların düzgün çalıştığından ve arızanın eşiğinde olmadığından veya yanlış uygulamalar yapılmadığından emin olmanız gerekir.

İnşaat Hizmetleri

İnşaat denetimlerinin birincil amacı, sizi ilk veya ikinci bakışta açıkça görülemeyecek kusurlardan veya sorunlardan korumaktır. Binaların ve tesislerin inşaa süreci, ciddi kaza potansiyeli olan yüksek riskli işler olarak kabul edilir. Birden fazla işveren ve alt işveren çalışanının aynı anda inşaat ve çeşitli mühendislik işlerini yürüttüğü çalışma yerleri karmaşık ortamlardır ve farklı seviyelerde potansiyel riskler içerir.

İnşaat işi, oldukça tehlikeli bir iştir. Bazı şantiye işleri şunları içerir: evler, yollar, ağaç kaleleri, işyerleri inşa etmek ve altyapıları onarmak ve bakımını yapmak. Bu iş; yükseklik, kazı, gürültü, toz, elektrikli aletler ve ekipmanlar gibi birçok tehlikeli görev ve koşulu içerir.

En yaygın ölüm sebepleri: düşme, bir nesneye çarpma, elektrik çarpması ve iki nesne arasında sıkışıp kalmaktır. Son birkaç yıldır gelişmekte olan ve gelişmemiş ülkelerde inşaat çalışmaları artmaktadır. Bu tür işlerin artmasıyla birlikte mesleki ölümler de artmıştır.

Sahada çalışanların tümünü korumak için risklerin ve olası güçlüklerin farkında olunması ve kazaları önlemek için bu risklerin proaktif olarak yönetilmesi gerekir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.