Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

Demir Çelik Ürünleri Gözetimi

Demir Çelik Ürünleri Gözetimi

Demir çelik ürünleri dendiği zaman, saclar, hadde ürünler, profiller, borular, petek kirişler ve inşaat demirleri gibi çeşitli ürünler ifade edilmektedir. Genelde Organize Sanayi Bölgesi içinde yer alan demir çelik tesislerinde geniş ürün stoğu bulunmakta ve işletmelerin demir çelik ürün ihtiyaçları buradan karşılanmaktadır.

Demir Çelik Ürünleri Gözetimi

Saclar, kalın levhalar silindirler arasından geçirilerek ve farklı kalınlıklarda ve belli standart ölçüler dahilinde kesilerek elde edilmektedir. Bunlar genel olarak motorlu araçların üretiminde, enerji nakil hatları, santral yapımı ve güneş enerjisi panellerinde, su, gaz ve petrol hatlarında kullanılan boruların üretiminde, depolama sistemleri ve konteyner üretiminde, buhar kazanları üretiminde ve inşaat sektöründe taşıyıcı kolonların ve kalıplama ekipmanlarının yapımında kullanılmaktadır.

Kare ve dikdörtgen profiller, DIN 2395, TS 5317 ve benzeri standartlara uygun şekilde kaliteli çelik kirişlerden kaynak ile üretilmektedir. Bunlar genel olarak inşaat sektöründe, çerçeve ve raf üretiminde, çit bariyer ve korkuluk üretiminde, mobilya üretiminde, otomotiv sektöründe ve beyaz eşya üretiminde kullanılmaktadır.

Borular, kullanım ihtiyacına bağlı olarak üretilmektedir. Genel olarak su boruları, yangın tesisat boruları, kazan boruları, petrol boruları, doğal gaz boruları, sanayi boruları ve profil borular üretilmektedir.

Petek kirişler, profi demir veya çelik, belli bir kalıba göre kesilerek ve amaca uygun şekilde kaynakla birleştirilerek elde edilmektedir. Bu şekilde tek parça bir çelik kirişin verimi yükseltilmiş olmaktadır. Genel olarak binalarda en az malzeme ile yapım gerçekleştirmek, orjinal kirişe göre daha dayanıklı olmasını sağlamak, yapıya yüzde 50’ye kadar hafiflik sağlamak, binaya esneklik ve estetik katmak ve binada ferah ve aydınlık iç mekanlar oluşturmak amacı ile kullanılmaktadır.

İnşaat demirleri ise, yapıda kullanım alanına bağlı olarak nervürlü çelik, düz çelik ve kangal demir şeklinde üretilmektedir.

Demir çelik üretiminde kalite ve güvenilirlik sağlamak amacı ile kuruluşumuz tarafından demir çelik ürünleri gözetim hizmetleri verilmektedir.

Kuruluşumuz tarafından verilen başlıca demir çelik ürünleri gözetim hizmetleri şunlar olmaktadır:

  • Miktar ve kalite gözetimi
  • Üretim gözetimi
  • Çelik hurda kalite gözetimi
  • Radyoaktivite gözetimi
  • Hammadde kalite gözetimi
  • Yüklemeye uygunluk gözetimi
  • Hasar gözetimi

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.