Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

Türcert Haberler

Kuruluşumuz 7.Uluslararası Gıda Güvenliği Kongresi’ne Hazırlanıyor

Bu yıl yedincisi düzenlenecek olan Uluslararası Gıda Güvenliği Kongresi, 4-5 Haziran 2020 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirilecektir. Gıda Güvenliği Derneği tarafından organize edilen bu etkinlik, ülkemizde ana teması sadece gıda güvenliği olan tek uluslararası kongre olma özelliğini taşımaktadır. Dünya genelinde otuzdan fazla ülkeden katılımcıların ilgisini çekmektedir. Kongrenin bu yıl için belirlenen mottosu, bugün ve gelecekte güvenli gıda olmuştur.

Kuruluşumuz 7.Uluslararası Gıda Güvenliği Kongresi’ne Hazırlanıyor

Önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da kongreye Tarım ve Orman Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı başta olmak üzere ilgili resmi kuruluşların ve ülkemizden ve yabancı ülkelerden üniversite görevlileri, meslek kuruluşları, sektör temsilcileri ve sivil toplum kuruluşlarının katılması beklenmektedir. Kuruluşumuz da bu etkinliğe katılacaktır ve hazırlıklarına bugünden başlamıştır.

Kongre boyunca katılımcılar hem bugüne hem de geleceğe odaklanacaklar ve gelişmeleri birlikte değerlendireceklerdir. Ülkemizden ve dünyanın birçok yerinden gelen katılımcılar sunumlarında, global ölçekte ortaya çıkan ve yakın gelecekte çıkması beklenen yeni konuları, sektörden iyi uygulama örneklerini, sektördeki fırsatları ve riskleri ve yeni gıda güvenliği teknolojilerini açıklayacaklardır.

Gıda güvenliğinin başlıca hedefi, üretilen gıda maddelerinin tüketicilere ve biyolojik, fiziksel ve kimyasal açılardan çevreye zarar vermemesidir. İşletmeler bir yandan ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi uygularken bir yandan da üretilen gıda maddelerini garanti altına alan ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi uygulamaktadır. Bu çabalar sonunda gıda güvenliğinin ve gıda güvenliği programlarının önemi daha fazla artmıştır.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.