Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

Muayene Hizmetleri
Muayene Hizmetleri

Muayene Hizmetleri

Ekipman veya ürünlerin, müşterinin spesifikasyonlarına, yürürlükte olan yasal düzenleme esaslarına, yayınlanmış yerli ve yabancı standart koşullarına ve diğer geçerli kalite sistemi gerekliliklerine uygun olduğunu doğrulamak için yetkili kuruluşlar tarafından çok geniş bir yelpazede muayene hizmetleri verilmektedir.

Muayene Hizmetleri

Bu kapsamda kuruluşumuz, bağımsız, tarafsız ve objektif bir üçüncü taraf kuruluş olarak, küresel boyutta her sektörden işletmeler için muayene hizmetleri sunmaktadır. Bu çerçevede kuruluşumuz, gelişmiş teknolojileri kullanarak, tasarım konseptlerini gözden geçirmekte, ürünlerin, üretimdeki büyük değişikliklerin ve projelerin fizibilite ve spesifikasyonlarını onaylamakta, işletmelerin ve sahip oldukları makina ve ekipmanın güçlü ve zayıf yönlerini tespit etmekte ve bu çalışmaları işletmenin üretim ve operasyon ekipleri ile birlikte yürütmektedir.

Faaliyetlerin tamamı işletme risklerini esas almaktadır ve işletmenin risk profilini şu yollarla iyileştirmeye çalışmaktadır:

  • Makina ve ekipmanın risk ağırlığına bağlı olarak kritikliğinin göz önünde tutulması ve buna göre muayene yapılması
  • Faaliyetler sırasında ortaya çıkan çeşitli arıza modlarının analiz edilmesi ve bunların eğitimli ve deneyimli bir çalışan kadrosu ile incelenmesi
  • Makine ve ekipmanın risk profillerinin analiz edilmesi ve kritiklik ve hata moduna göre kaynakların verimli bir şekilde kullanılmasının sağlanması

İyi bir denetim sistemi, uyumsuzlukları tutarlı ve adil bir şekilde tespit ederek yürürlükte olan yasal düzenlemelere uyumu en üst düzeye çıkarır. Yetkili kuruluşlar şeffaf ve yasal düzenlemeler çerçevesinde faaliyet göstererek, işletmeler için belirsizlik risklerini en aza indirmektedir. Bu arada riskleri yönetmek için kaynakları verimli bir şekilde kullanarak işletmelerin maliyetlerini en aza indirmektedir.

Bu kapsamda kuruluşumuz tarafından verilen başlıca muayene hizmetleri şunlar olmaktadır:

  • Kaldırma ve iletme ekipmanı (vinç muayenesi, mobil vinç muayenesi, platform muayenesi, vb)
  • Basınçlı kaplar (kalorifer kazanı muayenesi, kompresör ve hava tankı muayenesi, hidrofor ve genleşme tankı muayenesi, vb)
  • İş makinaları (araç kaldırma lifti muayenesi, araç üstü vinç muayenesi, yük kaldırma lifti muayenesi, vb)
  • Elektrikli ekipman (yüksek gerilim testi, paratoner testi, topraklama testi, vb)
  • Mekanik tesisat (ısıtma tesisatı muayenesi, sıhhi tesisat muayenesi, yangın tesisatı muayenesi, vb)
  • Çalışma ortamı (gürültü ölçümü, titreşim ölçümü, aydınlatma ölçümü, vb)
  • Diğer muayeneler (asansör muayenesi, yük asansörü muayenesi, cephe asansörü muayenesi, vb)

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.