Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

Sıhhi Tesisat Muayenesi

Sıhhi Tesisat Muayenesi

Sıhhi tesisat, çok çeşitli uygulamalar için sıvı taşıyan herhangi bir sistemdir. Bir sıhhi tesisat, sıvıları iletmek için borular, vanalar, sıhhi tesisat armatürleri, tanklar ve diğer ekipmanı kullanmaktadır. Isıtma, havalandırma ve iklimlendirme sistemleri, atık giderimi ve içme suyu dağıtımı, bir sıhhi tesisatın en yaygın kullanımları arasındadır. Ancak bir sıhhi tesisatın bu uygulamalarla sınırlı kalması mümkün değildir. Bütün gelişmiş ülkelerde sıhhi tesisat altyapısı, toplum sağlığı ve sanitasyon bakımından kritik öneme sahiptir.

Sıhhi Tesisat Muayenesi

Sıhhi tesisat sistemlerinin ve alt sistemlerin ana kategorileri şunlardır: içilebilir soğuk musluk suyu temini, sıcak su temini, sıhhi tesisat havalandırma, kanalizasyon sistemleri, ısı geri dönüşümü olan veya olmayan septik sistemler, pis su geri kazanım ve arıtma sistemleri, yağmur suyu ve yeraltı suyu giderleri, yakıt gaz boruları ve hidronik sistemler (yani termal enerjiyi taşımak için su kullanan ısıtma ve soğutma sistemleri).

Kısaca sıhhi tesisat, bina için gerekli olan suyun temin edilmesi, depolanması, yumuşatılması, basınçlandırılması, ısıtılması, dağıtılması, pis suyun atılması, atık suyun arıtılması, yağmur sularının tahliye edilmesi ve yangın söndürme sistemlerini kapsamaktadır.

Yaşanabilir yapılarda mekanik tesisatın temel taşlarından biri, sıhhi tesisat olmaktadır. Bu sayede temiz su, ihtiyaca uygun şekilde kullanım yerlerine dağıtılmakta ve pis sular toplanarak bina dışına atılmaktadır. Dolayısıyla bir sıhhi tesisat, insan sağlığının korunması bakımından önemli bir işleve sahiptir. Modern yaşam, hem tesisatçılığın hem de kullanılan malzemelerin önemini arttırmıştır.

Bu bakımdan yetkili kuruluşlar tarafından gerçekleştirilen, gerek sıhhi tesisat malzemelerinin, gerekse işçiliğin kontrol edilmesi, kısaca sıhhi tesisatın muayenesi, büyük bir ihtiyaç halinde gelmiştir. Bir sıhhi tesisat, su kalitesini etkilemeyen ve korozyona dayanıklı malzemelerden yapılmalıdır. Musluktan akan içme suyunun, mikrobiyolojik ve kimyasal olarak kullanımımın insan sağlığına zarar vermemesi gerekmektedir.

Kuruluşumuz tarafından mekanik tesisat muayene hizmetleri kapsamında sıhhi tesisat muayene hizmetleri de verilmektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.