Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

İş Makinaları Muayene

İş Makinaları Muayene

İş makinaları, işlemenin faaliyet alanına bağlı olarak çeşitli işlemleri gerçekleştirmek için tasarlanmış mekanize ekipmandır. Bunlar nihai bir hedefe ulaşmak için sırayla bir dizi işlem gerçekleştirmektedir. İşlevlerine bağlı olarak, iş makinaları çeşitli şekillerde sınıflandırılmaktadır. Örneğin inşaat sektöründe kullanılan makinalar şu temel gruplarda sınıflandırılmaktadır: kazı makinaları, yol makinaları, sondaj makinaları, kazık çakma makinaları, takviye makinaları, çatı kaplama makinaları, betonla çalışma makineleri ve bunlar gibi daha birçok makina grupları.

İş Makinaları Muayene

Toprak işlerinde kullanılan makinaların türü, toprağın yapısına ve yapılmak istenen işin türüne bağlı olarak değişmektedir. Mekanik kepçeler, çoklu kepçeli ekskavatörler, hendek kazıcılar, tek kepçeli yükleyiciler ve hidromekanizasyon ekipmanları bu tür makinalara örnektir. Titreşim silindirleri ve metal silindirli ve pnömatik lastikli statik yol silindirleri, topraklardaki setlerde ve malzemelerde toprağı sıkıştırmak için kullanılmaktadır. Kayalık zeminde çalışırken, metalik olmayan inşaat malzemelerini çıkarırken, toprak delme, kazık çakma ve patlayıcı yükleri döşerken çeşitli delme makinaları kullanılmaktadır. Temeller hazırlanırken kazık çakma işlemleri, dizel çekiçler, buhar çekiçleri ve titreşimli ekipman gibi kazık çakma ekipmanı kullanılmaktadır. Beton işleri özel makinalarla yapılmaktadır. Dozajlayıcı ve beton karıştırıcılar, beton karışımını hazırlamakta, vibratörler betonu sıkıştırmakta, beton pompaları karışımı sahaya göndermekte ve beton yerleştiriciler karışımı alıp dağıtmaktadır.

Görüldüğü gibi sadece inşaat sektöründe sayısız iş makinası kullanılmaktadır. Bütün bu iş makinaları ve diğer sektörlerde kullanılan başka iş makinaları, eğitimli ve belgeli operatörler tarafından kullanılmak zorundadır ve bir iş kazası yaşamamak için, iş sağlığı ve güvenliğine yönelik yasal düzenlemelere uymak gerekmektedir. Keza iş makinalarının düzenli kontrollerinin yapılması gerekmektedir. Bu kontrollerde ulusal ve uluslararası standartlar da dikkate alınmaktadır.

Kuruluşumuz tarafından işletmelere, kaldırma ve iletme ekipmanı periyodik muayene hizmetleri kapsamında, iş makinaları muayene hizmetleri de verilmektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.