Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

Yükseltilebilen Seyyar İş Platformu Muayene

Yükseltilebilen Seyyar İş Platformu Muayene

Yüksekte çalışmak için kullanılan kaldırma ve iletme ekipmanlarından biri de yükseltilebilen seyyar iş platformlarıdır. Bunlar ihtiyaca göre makaslı platform, eklemli platform, dikey platform, teleskopik platform, örümcek platform ve sepetli platformlar olarak tasarlanmakta ve üretilmektedir. Yükseltilebilen seyyar iş platformları, büyük projelerde, inşaat alanlarında ve alışveriş merkezlerinde kullanılmaktadır. Güvenli kullanım için, üretici firma talimatları ve yürürlükte olan iş ve çalışan güvenliği yasal düzenleme esaslarına uygun olarak düzenli kontrollerinin yapılması gerekmektedir.

Yükseltilebilen Seyyar İş Platformu Muayene

Periyodik kontrollerin ilki, söz konusu platformların üretiminin tamamlanmasının ardından, üretici firma tarafından gerçekleştirilen son kontrollerdir. Bundan sonra kullanım sürecinde yılda en az bir kere, kaldırma kapasitesine göre statik ve dinamik testlerinin, fren testlerinin yapılması, ekipmanların görsel muayenelerinin yapılması ve kararlılık testlerinden geçirilmesi ve raporlanması gerekmektedir.

Yükseltilebilen seyyar iş platformlarının, yasal düzenlemelerde yer alan süreler içinde periyodik kontrollerinin yapılmaması durumunda, yaşanan tehlikelerde işletme yönetimi sorumlu tutulmaktadır.

Yükseltilebilen seyyar iş platformunun periyodik kontrolleri içinde en önemli adım yük testleridir. Bu testler, işletme kapasitesine göre belirlenen yük ile yapılan statik ve dinamik yük testleridir. Bu testlerde platformların durumu ve hidrolik sistemde ortaya çıkacak hatalar kontrol edilmektedir.

İş sağlığı ve güvenliği ile ilgili yasal düzenlemeler gereğince, yükseltilebilen seyyar iş platformlarının, beyan edilen yükün en az 1,25 katını, güvenli bir şekilde kaldırabilmesi ve havada tutabilmesi gerekmektedir. Testler sırasında ekipmanın bu güce sahip olup olmadığı ve bu yüke dayanıklı yük frenlerinin bulunup bulunmadığı kontrol edilmektedir. Bu kontrollerin makina mühendisleri, makina teknikerleri veya yüksek teknikerler tarafından yapılması gerekmektedir.

Kuruluşumuz tarafından işletmelere, kaldırma ve iletme ekipmanı periyodik muayene hizmetleri kapsamında, yükseltilebilen seyyar iş platformu muayene hizmetleri de verilmektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.