Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

Lift Muayenesi

Kaldırma ve İletme Ekipmanları

Lift Muayenesi

Çeşitli sektörlerde işletmelerin gereksinim duyduğu kaldırma işlemi, bir yükün kaldırılması, taşınması ve indirilmesi ile ilgili bir işlemdir. Kaldırma işlemi manuel veya bir kaldırma ekipmanı kullanılarak yapılmaktadır. Yetkili kuruluşlar tarafından verilen lift muayenesi hizmetleri, işletmelerde güvenli çalışmayı sağlamak ve kazaları önlemek bakımından son derece önemlidir. Günümüzde özellikle gelişmekte olan ülkelerde çalışma alanlarında meydana gelen ölümler ve yaralanmalar, büyük bir problem olarak ciddiyetini korumaktadır. Yüksek risk taşıyan ekipman kullanan çalışanlar için daha güvenli koşullar sağlamak, ancak sıkı kontroller ile mümkün olmaktadır. Kaldırma ve iletme ekipmanı ve aksesuarlarının düzenli olarak kontrol edilmesi ve yürürlükte olan yasal düzenleme esasları ile yerli ve yabancı kuruluşlar tarafından yayınlanan standartlara uyulması, riskleri en aza indirmenin tek yoludur.

Lift Muayenesi

Liftleri kullanmanın risklerini değerlendirirken ve bu risklerin nasıl azaltılacağına karar verilirken şu hususların göz önünde bulundurulması gerekmektedir:

  • Kaldırılmakta olan yükün tipi, ağırlığı, şekli ve nelerden oluştuğu
  • Yükün veya çalışanların düşme, hareket etme, parçalanma veya çarpma riskinin ve sonuçlarının ne olduğu
  • Liftin bir başka çalışana veya bir eşyaya çarpma riskinin ve sonuçlarının ne olduğu
  • Kullanım sırasında liftin arızalanma veya devrilme riskinin ve sonuçlarının ne olduğu
  • Liftin arıza ile sonuçlanabilecek hasar riskinin ne olduğu

Risklerin değerlendirilmesi, riskin niteliği, kapsamı ve riski kontrol etmek için hangi adımların atılması gerektiğini belirlemek için gereklidir. İşletmeler, çalışanların deneyim eksikliği veya mevcut veya potansiyel risklerin farkında olmamaları yüzünden sağlık veya güvenlik risklerinden korunmasını sağlamak zorundadır.

Lift muayenesi, yükleri kaldırmak veya indirmek için kullanılan ekipmanı ve liftleri sabitlemek veya desteklemek için kullanılan aksesuarların tamamını kapsamaktadır.

Kuruluşumuz tarafından kaldırma ve iletme ekipmanının muayene hizmetleri kapsamında lift muayenesi hizmetleri de verilmektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.