Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

Mobil Vinç Muayene

Kaldırma ve İletme Ekipmanları

Mobil Vinç Muayene

Mobil vinç, paletli veya lastik tekerlikli taşıyıcılara monte edilen kablo kontrollü vinçlerdir. Mobil vinçler aynı zamanda kamyon gibi taşıyıcılara monte edilebildikleri gibi bir kısmı kendinden tahriklidir. Ortak özellikleri teleskopik bomlu ve hidrolik tahrikli bir vinç çeşidi olmasıdır. Kullanılacağı yere kolayca taşınan mobil vinçlerin kurulum veya montajı çok kısa sürede yapılmaktadır. Farklı yük ve kargo türleri ile kullanmak için tasarlanmıştır.

Mobil Vinç Muayene

Mobil vinçler esas olarak ucundan bir kanca tel halat ve makaralarla asılan bir bom çalıştırmaktadır. Tel halatlar, her hangi bir ana taşıyıcı tarafından ve farklı hızlarda çalıştırılmaktadır. Mobil vinçler, buhar motorları, elektrik motorları ve içten yanmalı motorlar ile çalışmaktadır. Bugünün teknolojsi ise üretilen mobil vinçler, istenen her şeyi kaldırabilecek ve hareket edebilecek noktaya gelmiştir.

Hidrolik mobil vinçler, sıvı basıncı esası ile çalışır ve yüksek güç elde etmek için yağ, bir silindirden diğerine itilir. Hidrolik mobil vinçler sağlam ve güvenilir olduğu için yaygın olarak kullanılmaktadır. Bugün kullanılan çoğu vinç, güvenlik özellikleri ve düzgün çalışması yüzünden hidroliktir.

Arazi tipi mobil vinçleri, hem karayollarında hem de stabilize yollarda kullanılabilen dört tekerlekten çekişli bir vinçtir. Bir paletli vincin ağır kaldırma gücüne kıyasla, bu tür mobil vinçlerin kurulumu ve şantiyede hareket etmesi daha kolaydır.

Engebeli arazi mobil vinçleri, her türlü arazi koşulunda kullanım için özel olarak tasarlanmaktadır. Lastikleri, arazideki hendek ve çukurlardan kolayca geçebilen bu vinçler dört tekerlekten çekiş özelliklerine sahiptir. Ancak kaldırma kabiliyetleri biraz düşüktür.

Paletli mobil vinçler ise, teleskopik ve kafes bomlarla birlikte çalışır ve kendinden tahriklidir. Çok yüksek kaldırma kapasitesine sahiptir.

Kuruluşumuz tarafından işletmelere, kaldırma ve iletme ekipmanı periyodik muayene hizmetleri kapsamında, mobil vinç muayene hizmetleri de verilmektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.