Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

Yangın Tesisatı Periyodik Kontrolü

Yangın Tesisatı Periyodik Kontrolü

Ticari veya endüstriyel bir işletmede yangından korunma, birkaç sprinkler başlığından çok daha fazlasını ifade etmektedir. Etkili olabilmesi için bir mühendislik çalışması gerekmektedir. Diğer yandan, yangından korunma sistemlerinin teknik özelliklerinin ve tasarım, kurulum ve test çalışmalarının, ulusal ve uluslararası standartları yakından takip etmesi gerekmektedir.

Yangın Tesisatı Periyodik Kontrolü

Bir işletmeyi yangına karşı korumak, finansal güvenliğin ve çalışanların güvenliğinin sağlanması için yapılabilecek en önemli iştir. Bir yangın, aynı zamanda ciddi hasarlara, arıza giderme sürelerine ve maliyetli onarımlara da yol açabilir. İşletmeyi yangından korumanın, binaya ve içindekilere olası zararları azaltmanın ve çalışanları güvende tutmanın en iyi yolu, etkili ve güvenilir bir yangın koruma sistemine sahip olmaktır.

Bir yangın koruma sisteminin birçok bileşeni bulunmaktadır. Yangına karşı koruma, yağmurlama sistemleri, duman dedektörleri ve sistem ile birlikte çalışan diğer yangın koruma ekipmanları gibi. Varlıkların ihtiyaçlarını anlayan ve çeşitli entegre koruma sistemleri sağlayan bir yangın koruma sistemine sahip olmak en doğrusudur.

Başlıca aktif yangından korunma sistemleri şunlardır: yangın algılama sistemleri, yangın söndürme sistemleri ve yangın sprinkler sistemleri. Bir yangın tesisatı, bu sistemlerden birinin tasarım, montaj, muayene ve onarım çalışmalarını içermektedir. İnsanları ve varlıkları güvende tutmak için hem aktif hem de pasif yangın koruma sistemlerine ihtiyaç bulunmaktadır.

Aktif bir yangın koruma sistemi seçerken dikkate alınması gereken başlıca nokta, korunmak istenen binanın büyüklüğü ve tipidir. Depolar gibi geniş açık alanlar, yalıtımlı odalardan farklı güçlüklere sahiptir. İkinci nokta binada ne tür varlıkların bulunduğudur. Bilgisayarların bulunduğu bir alanda, temiz madde içeren söndürme sistemleri gerekmektedir. Tehlikeli kimyasallar veya yanıcı sıvıların bulunduğu bir alanda ise ilave önlemler gerekmektedir.

Kuruluşumuz tarafından işletmelere, tesisat sistemleri muayene hizmetleri kapsamında, yangın tesisatı periyodik kontrolü hizmetleri de verilmektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.