Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

Cam Denetimi

Denetim ve Muayeneler

Cam Denetimi

Nesiller boyunca yiyecek, içecek ve ilaç depolamak için cam ambalajlara güven duyulmuştur. Cam, tüketici ve çevre için sağlıklı, saf ve sürdürülebilir bir ürün olarak bundan sonra da bu güce sahip olacaktır. Doğal hammaddelerden elde edilen cam, geçirimsizdir ve gözeneksizdir. Bu nedenle içeriğini, bozunmaya karşı korumaktadır. Buna ilave olarak cam, içindekini nem ve oksijenden koruyan ve içeriğinin tazeliğinin ve lezzetinin ürünün raf ömrü ile birlikte korunmasını sağlayan bir maddedir.

Cam Denetimi

Cam, Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) tarafından, genellikle güvenli olarak tanınan tek ambalaj malzemesidir. Cam kaplar, sızdırma veya ekstraksiyon testi gerektirmez, çünkü yabancı madde migrasyonuna izin vermez. Oysa diğer tüm ambalajlama seçeneklerinde, ambalaj maddesinden, paketlenen ürüne bir miktar migrasyon olmaktadır, bu nedenle bir takım testlerden geçirilmesi gerekmektedir.

Yakın zamanda yapılan bir tüketici araştırması sonuçlarına göre tüketiciler, çeşitli ambalaj malzemelerinde ürün satın alırken, kalitesi, saflığı, tadı, ürün koruması ve raf ömrü için genelde camı tercih etmektedir. Katılımcıların görüşleri şu şekildedir:

  • Yüzde 82’si camın, yiyecekleri en sağlıklı şekilde tuttuğuna inanmaktadır
  • Yüzde 78’i camın, içeriğinin saflığını koruduğuna inanmaktadır
  • Yüzde 75’i camın, içeriğinin tadını koruduğuna inanmaktadır
  • Yüzde 73’ü camın, ürünün kalitesini koruduğuna inanmaktadır
  • Yüzde 62’si camın, ürünün raf ömrünü arttırdığına inanmaktadır

Cam, gerçek anlamda sonsuz geri dönüştürülebilir bir maddedir. En kolay işlenen ve en kolay geri dönüştürülen malzemedir. Tekrar tekrar geri dönüştürüldüğünde bile, camın kalitesi, saflığı ve berraklığı bozulmamaktadır. Yüzde yüz geri dönüştürülmüş cam veya camdan yapılmış ürünlere sahip olmak mümkündür.

Gelişmiş laboratuvarlarda, cam malzemeden üretilen kristal, normal ve ısıcam mutfak ürünlerinin kalite, renk ve boyutsal denetimleri, görsel olarak gerçekleştirmektedir. Müşteri taleplerine göre kontrol noktaları farklı olsa da cam ürün ile ilgili fonksiyon testleri de yapılmaktadır.

Kuruluşumuz tarafından işletmelere, denetim hizmetleri kapsamında, cam denetimi hizmetleri de verilmektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.