Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

Isıtma Tesisatı Muayenesi

Isıtma Tesisatı Muayenesi

Uzmanlara göre, zamanında verimlilik ve güvenlik muayeneleri ihmal edilen ısıtma tesisatı, sonradan büyük zararlar ortaya çıkarmaktadır. Herhangi bir mekanik tesisatın, bakım gerektirmeden yıldan yıla çalışması beklenemez. Özellikle ısıtma tesisatı yılın büyük bir bölümü boşta kalmaktadır ve zamanında mutlaka muayene ve bakımlarının yapılması gerekmektedir. Yetkili kuruluşlar, ekipman ve baca arasında tüm ısıtma tesisatını muayene etmekte ve baca ve havalandırma borusunu kontrol etmektedir. Borudaki veya bacadaki bir sızıntı veya tıkanıklık, ortamı ölümcül karbon monoksit gazı ile doldurabilir.

Isıtma Tesisatı Muayenesi

Muayene sırasında, ısıtma sisteminin aşırı ısınmasını önleyen yüksek sıcaklık da kontrol edilmektedir. Bir kazandaki basınç tahliye vanası, tesisatın doğru çalışması ve güvenli tahliyesi için kontrol edilmektedir. Ayrıca gaz ile çalışan ekipmanlarda, gaz vanasının düzgün çalıştığı gaz basıncından kontrol edilmekte ve sızıntı olmadığı tespit edilmektedir. Pilot ve ana brülörler temizlenmekte ve ısı eşanjöründe çatlak olup olmadığı kontrol edilmektedir. Yağ ile çalışan ekipmanlarda ise tesisatın düzgün çalışması için yağ filtresi ve brülör memesi değiştirilmekte ve kapsamlı bir temizlik yapılmaktadır.

Yetkili kuruluşlar tarafından yapılan ısıtma tesisatı muayenesi, daha düşük ısıtma maliyetleri, daha yüksek kalite konforu ve daha az arıza riski anlamına gelmektedir. Isıtma tesisatının verimli bir şekilde çalışması için düzenli olarak muayene edilmesi ve denetlenmesi gerekmektedir. Bu şekilde aşınmış veya hasar görmüş parçalar veya bileşenler değiştirilmektedir. Düzenli muayene işlemleri ile ısıtma tesisatının parçalarının uygun çalışma koşullarında olması sağlanmış olmakta ve tesisatın mümkün olduğunca uzun süre dayanması sağlanmış olmaktadır.

Bu arada filtreler ve termostat, ısıtma tesisatının önemli parçalarıdır. Çünkü filtreler havadan kir ve kirletici maddelerin toplanmasına yardımcı olmaktadır. Termostat ise ortamın istenilen sıcaklıkta tutulmasını sağlamaktadır.

Kuruluşumuz tarafından mekanik tesisat muayene hizmetleri kapsamında ısıtma tesisatı muayene hizmetleri de verilmektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.