Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

Klima ve Havalandırma Sistemi Muayenesi

Klima ve Havalandırma Sistemi Muayenesi

Isıtma, havalandırma ve iklimlendirme sistemlerinin (kısaca HVAC olarak ifade ediliyor) temel amaçları, havayı filtrelemek, yeterli havalandırma yoluyla iç mekan hava kalitesinin korunmasına yardımcı olmak ve termal konfor sağlamaktır. Klima ve havalandırma sistemlerinin tasarımı ve seçimi, akustik, eneji tüketimi ve bakım ve onarım maliyetleri dahil olmak üzere birçok yüksek performans hedefini etkilemektedir.

Klima ve Havalandırma Sistemi Muayenesi

Ülkemizin çoğu bölgesindeki iklim koşulları, insanlar için kabul edilebilir termal konfor sağlamak içini, ortam havasının ısıtılmasını ve soğutulmasını gerektirmektedir. Bu ise uygun bir ısıtma, havalandırma ve iklimlendirme sisteminin seçilmesini gerektirmektedir. Binaları ısıtmak, soğutmak ve havalandırmak için ekipman seçimi, şu sayılanları içeren birçok faktörü dengelemesi gereken karmaşık bir tasarım kararıdır: ısıtma ve soğutma ihtiyaçları, enerji verimliliği, nem kontrolü, doğal havalandırma potansiyeli, standartlara uygunluk, dış hava miktarı ve kalitesi, iç ortam hava kalitesi ve maliyet.

Merkezi klima ve havalandırma sistemleri, ünite vantilatörleri ve ayrı odalara hizmet veren ısı pompaları ile karşılaştırıldığı zaman birçok avantaja sahiptir. Örneğin, merkezi sistemler daha sessizdir, nem ve yoğun nem tahliyesinin kontrolü daha etkindir, ünitelerin çevresinde daha fazla alan vardır, daha az sarf malzemeleri gerektirir, az sayıda bileşen ve erişim için az ünite kullanır ve bu sayede bakımı ve onarımı daha kolaydır, daha yüksek verimli hava filtreleri kullanır ve daha fazla yüzey alanı sağlar ve dış hava kaynağının miktarını yanlışlıkla azaltma olasılığı düşüktür.

Bazı çalışma ortamlarında iç ortam havası dış ortam havasından birkaç kat daha kirli olabilir. Çoğu ısıtma, havalandırma ve iklimlendirme sistemi, artan dış hava kaynağı miktarının genellikle daha iyi olduğunu anlar ve buna göre çalışır.

Kuruluşumuz tarafından işletmelere, tesisat sistemleri muayene hizmetleri kapsamında, klima ve havalandırma sistemi muayene hizmetleri de verilmektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.