Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

Portal Monoray Muayene

Portal Monoray Muayene

Monoray vinçler, geleneksel vinçlere bir seçenek olarak kullanılan birer kaldırma ekipmanıdır. Genel olarak bu tür vinçler, sınırlı bir konumdaki malzemelerin veya yüklerin yerini değiştirmek için kullanılmaktadır. Kullanılacakları binanın tavan veya sütunlarına uygun şekilde tasarlanmakta veya daha sonra ihtiyaca ve kullanım alanına bağlı olarak bir takım ilaveler ile desteklenmektedir. Monoray vinçler, yüklerin depolama alanı içinde raflara kaldırılmasında son derece pratik bir kullanım imkanı sunmaktadır. Ayrıca daha fazla çalışma alanı yaratmak için bir yerden başka bir yere kolayca taşınabilmektedir.

Portal Monoray Muayene

Birbirlerinden çok farklı tasarımlar göstermesine rağmen her monoray vinç sistemi bazı standart özellikleri paylaşmaktadır. Döşeme boyunca uzanan çelik bir kiriş mutlaka bulunmaktadır ve ayrıca bir metal taşıyıcıyı desteklemektedir. Bu taşıyıcı, tavan yüksekliğine ve ayrıca gerekli kaldırma kapasitesine bağlı olarak kirişin üstünde veya altında yer almaktadır. Çelik bir kablo veya zincir, taşıyıcıya tutturulmuş bir vinci tutar. Taşıyıcı, kiriş boyunca hareket ederek yükleri taşır.

Portal monoray vinçlerin bir kısmı bir alanın bir ucundan diğerine düz bir çizgide uzanır. Bir kısmı ise dönüşler ve yükseklik farkları ile daha karmaşık bir çalışma şekline sahiptir. Bu karmaşık monoray tasarımları genellikle standart monoray bantlara bir alternatif olarak çalışmaktadır ve aynı zamanda büyük ürünler için bir tür üretim hattı olarak işlev görmektedir.

Portal monorayların bir kısmı elektriklidir ve bir elektrik motoru ile çalışır. Ağır yükler için kullanılan monoray vinçlerin genelde pnömatik tahrikli veya hidrolik bir işletim sistemine ihtiyacı bulunmaktadır.

Monoray vinçlerin en önemli avantajı uyarlanabilirliğidir. İşletmeler bu vinçleri her tür ürün hattında kullanbilmektedir. Bir forkliftin veya başka tip vinçlerin pratik olmadığı küçük alanlara son derece uygundur.

Kuruluşumuz tarafından işletmelere, kaldırma ve iletme ekipmanı periyodik muayene hizmetleri kapsamında, portal monoray muayene hizmetleri de verilmektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.