Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

Transpalet Muayene

Kaldırma ve İletme Ekipmanları

Transpalet Muayene

Transpalet, paletleri kaldırmak ve taşımak için kullanılan bir araçtır ve paletleri bir depo içinde taşımak için tasarlanmıştır. Kullanımı kolay ve pratik olan transpaletler, depo içinde forkliftlere çok güzel bir alternatif olmaktadır. Transpaletler, bir operatörün tam boyutlu bir paleti kaldırmasını ve zorlanmadan bir depo içinde hareket etmesini mümkün kılan hidrolik bir mekanizmaya sahiptir. Bugün kullanılan transpaletlerin kullanımı çok basittir ve çok az bakım gerektirmektedir.

Transpalet Muayene

Transpaletler esas olarak iki tip üretilmektedir. Birinci tip tamamen elle çalıştırılan ve basit işler için kullanılan manuel transpaletlerdir. İkinci tip ise elektrikli bir kaldırma mekanizmasına ve bazı modellerde biniş özelliklerine sahip elektrikli transpaletlerdir. Elektrikli transpaletler, daha ağır yükleri veya istiflenmiş paletleri kaldırmak için ilave kaldırma gücü sunmaktadır. Bununla birlikte, ek bakım gerektirmektedir ve çalışma düzenekleri daha karmaşık olduğu için manuel modellere göre daha kısa bir hizmet ömrüne sahiptir.

Manuel olsun elektrikli olsun transpaletler genelde depo ortamında kullanıma uygundur. Ancak, çift taraflı paletlerle ve dört yönlü paletlerle çalışmak kolay değildir ve sınırlı işlevselliğe sahiptir. Yine de forkliftlere göre çeşitli avantajları bulunmaktadır. Servis gerektiği zaman, genellikle minimum miktarda kesinti süresi ile bakım yapılabilir. Bu da işletmenin operasyonlarını daha verimli hale getirir. Buna karşılık başlıca dezavantajı, operatörden daha fazla çaba gerektirmesidir. Ayrıca yüklü bir paleti kaldırırken daha yavaştır ve engebeli yerlerde kullanım için uygun değildir. Kaldırma kapasiteleri yüksek değildir ve dikey erişim imkanı fazla yoktur.

Kısaca transpaletler, hızlı, tempolu veya ağır hizmet ortamları için uygun görünmemektedir. Bu tür işler için bir kaldırma ve iletme aracı olarak her zaman forklift tercih edilmektedir.

Kuruluşumuz tarafından işletmelere, kaldırma ve iletme ekipmanı periyodik muayene hizmetleri kapsamında, transpalet muayene hizmetleri de verilmektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.