Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

LPG Depolama Tankı Muayenesi

LPG Depolama Tankı Muayenesi

LPG, sıvılaştırılmış petrol gazı gibi tehlikeli maddelerin depolanması ve taşınması ile ilgili en büyük endişeler, atmosferik basınca maruz kaldığı zaman buharlaşan kaçak emisyonlar ve sıvı dökülmeleridir. Aynı zamanda havadan daha ağır oldukları için düşük alanlarda birikme eğilimi gösterir ve patlama ve yangın tehlikesi oluşturur. Bu yüzden LPG depolama tanklarının hızlı ve güvenilir test ve muayeneleri önemli olmaktadır.

LPG Depolama Tankı Muayenesi

LPG genel olarak işletmelerde bulunan basınçlı kaplarda depolanmaktadır. Bir LPG depolama tankının boyutları ne olursa olsun, ekipman arızası veya harici tehditler yüzünden meydana gelen herhangi bir güvenlik olayı, sadece işletmede çalışan insanlar için değil, aynı zamanda çevredeki herkes için yaralanmalara ve maddi hasara yol açma potansiyeline sahiptir.

LPG depolama tankları esasen açık havada yeterli havalandırmaya sahip yerlere kurulmalı ve işletme, bakım ve yangın söndürme faaliyetleri için kolayca erişilebilir durumda olmalıdır. LPG tanklarına ve yardımcı ekipmana bağlantıların altındaki topraklar sıkıştırılmalı ve betonlanmalı, çöküntülerden, çukurlardan veya kanallardan arındırılmalıdır.

LPG tankları, içinde LPG gazı depolanan ve gerektiği zaman kullanılan oldukça tehlikeli bir gazdır. LPG depolama tankları genelde 5 milimetrelik sacdan üretilmektedir. Tankın dış yüzeyi dış faktörlerden korunması için epoksi (bir tür yapıştırıcı kimyasal reçine) ile kaplanmaktadır. Çok tehlikeli tanklar güvenlik amaçlı olarak toprağın altına yerleştirilmektedir.

LPG depolama tankları en fazla benzin istasyonlarında bulunmaktadır. Ayrıca bu gazı kullanan fabrika ve işletmelere de gaz depolama amacı ile LPG depolama tank sistemleri kurulmaktadır.

Hangi amaçla kullanılıyor olursa olsun LPG depolama tanklarının düzenli muayene ve bakımlarının yapılması gerekmektedir. Özellikle çok tehlikeli LPG tankları, mutlaka yetkili bir kuruluş tarafından muayene edilmelidir.

Kuruluşumuz tarafından basınçlı kaplar muayene hizmetleri kapsamında LPG depolama tankı muayenesi hizmetleri de verilmektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.