Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

Boyler Muayenesi

Basınçlı Kaplar ve Kazanlar

Boyler Muayenesi

Eğer bir boyler, tasarım sınırları dahilinde çalıştırılmazsa, boyler deformasyona uğrar ve sonunda sızıntılara, kopmalara ve hatta patlamalara yol açabilecek yorgunluk, stres ve korozyon risklerini artırır. Boylerin ayarlanan parametrelerin dışında çalışmasını önlemek ve tehlikeli bir durum yaşamamak için tasarlanmış çok çeşitli güvenlik ve izleme ekipmanı bulunmaktadır. Bu, ekipman, su seviyesi kontrolleri, brülör kontrolleri ve basınç tahliye vanaları gibi ekipmandır. Örneğin su seviyesi kontrolleri ile, su seviyesi düştüğü anda boylerin çalışması önlenir. Su uygun bir seviyeye ulaştığı zaman boyler yeniden çalışmaya başlar.

Boyler Muayenesi

Gereken kontrol ve izleme seviyesi bir dizi faktöre bağlıdır. Ancak genelde otomatik kontrol ve uzaktan izleme sistemlerine sahip boylerler, manuel kontrol edilen boylerlere göre daha fazla izleme ve kontrol ekipmanı gerektirmektedir. Hem boylerlerin hem de bu ekipmanların güvenli bir şekilde çalıştığından emin olmak için, yetkili kuruluşlar tarafından boyler muayene hizmetleri verilmektedir.

Bu arada kazan dairesi güvenliği de çok önemli bir konudur. Boyler, kazan dairesi içinde sadece bir ekipmandır. Ancak boylerin doğru ve beklenen performansta çalışması için havalandırma, yangın ve gaz gibi diğer yasal düzenleme esaslarına uygun olması gerekmektedir. Bu bakımdan kazan dairesi güvenliği de muayene kapsamında ele alınmaktadır.

Boylerin güvenli, güvenilir ve verimli olmasını sağlamak için, boylerin, üzerindeki ekipmanın ve besleme suyu kalitesinin, düzenli olarak test edilmesi gerekmektedir. Bazı durumlarda bu muayene ve testler daha sık yapılmalıdır. Ayrıca bütün muayene ve test sonuçları saklanmalıdır.

Muayene ve testleri yapacak yetkili kişi, yetkili kuruluşta tarafsız ve bağımsız olarak hareket eden ve ekipmanın veya sürecin güvenli bir şekilde çalıştırılması ve kullanılması konusunda karar verme bilgi ve deneyimine sahip kişidir.

Kuruluşumuz tarafından basınçlı kaplar muayene hizmetleri kapsamında boyler muayenesi hizmetleri de verilmektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.