Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

Yürüyen Bant ve Merdivenler Muayenesi

Yürüyen Bant ve Merdivenler Muayenesi

Yürüyen bant ve merdivenler, insanları bir yerden başka bir yere taşımak için kullanılan oldukça yararlı taşıma sistemleridir. Ancak bu sistemler ile ilgili kazaların kaydedildiği birçok olay bulunmaktadır. Bu kazalar genel olarak, sistem arızalarına, zayıf güvenlik uygulamalarına, aşınma ve yıpranmaya, kullanıcıların ihmaline ve benzer sonuçlara neden olan bakım eksikliğinden kaynaklanmaktadır. Bu nedenle, yürüyen bant ve merdivenlerin düzenli bakımları son derece önemlidir.

Yürüyen Bant ve Merdivenler Muayenesi

Genelde alışveriş merkezleri, iş merkezleri, fabrikalar, havaalanları, metrolar, hastaneler, büyük mağazalar, süper marketler, oteller ve restoranlar gibi kalabalıkların bulunduğu ortamlarda kullanılan bu mekanik dikey taşımacılık sistemleri, özellikle yoğun saatlerde sorunlardan kaçınmak için iyi performans göstermek zorundadır. Sistemin iyi hizmet verdiğinden ve amacına uygun olduğundan emin olmak için bakımlar düzenli ve özenle yapılmalıdır.

Yürüyen bant ve merdivenlerin ömrü, periyorik bakımlar yeterince yapılırsa genelde büyük bir bakıma veya büyük parça değişimine gerek kalmadan devam edebilir. Hem bakım hem de güvenlik uygulamaları, göz ardı edilmemesi gereken önemli unsurlardır.

Muayene faaliyetleri, yürüyen bant ve merdivenlerin yapısal bileşenlerini rutinde tutmak amacı ile yapılmaktadır. Bu çalışmalar genelde yinelenen esaslara göre yapılır ve normalde ekipmanın tamamen işlevsel durumda olması sağlanır. Muayene işlemleri, sistemi iyi durumda korumak için bir süreç olarak görülmektedir. Bu muayene çalışmaları ile, güvenlik konuları iyileştirilmekte ve enerji verimliliği ve maliyet optimizasyonu sağlanmaktadır.

Yetkili kuruluşlar tarafından gerçekleştirilen yürüyen bant ve merdivenlerin muayenesi çalışmaları, bunlarla sınırlı olmamak üzere başlıca şunları kapsamaktadır: acil durdurma düğmesi ve anahtarı, güvenlik işaretleri, sesli mesaj, küpeşte giriş anahtarı, sarı çizgi, fırça etek koruması, otomatik başlatma sensörü ve güç tasarrufu özellikleri.

Kuruluşumuz tarafından çalışma ortamı muayene hizmetleri kapsamında yürüyen bant ve merdivenler muayene hizmetleri de verilmektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.