Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

Kompresör Hava Tankı Muayene

Kompresör Hava Tankı Muayene

Hava kompresörleri, dünyanın heryerinde fabrikaların ve atölyelerin operasyonları için hayati öneme sahip makinalardır. Hava kompresörlerinden önce, birçok alet gücünü, kayışları, tekerlekleri ve diğer büyük bileşenleri olan karmaşık sistemlerden almıştır. Bu makinalar büyük, ağır ve maliyetliydi ve birçok küçük işletme bunlara sahip olamazdı. Oysa bugün, hava kompresörleri birçok şekil ve boyutta üretilmekte ve her boydan işletmeler, oto atölyeleri ve hatta garajlarda bile kullanılmaktadır.

Kompresör Hava Tankı Muayene

Hava kompresörleri çok çeşitli işler için kullanılmaktadır. Lastikler veya bazı havuz oyuncakları gibi nesneleri şişirmek için hava sağlamakta veya işletim araçları için güç sağlamaktadır. Basınçlı hava gücü ile çalışan ekipmanlardan bazıları şunlardır: matkaplar, çivi tabancaları, öğütücüler, boya tabancaları, zımpara makinaları ve zımbalar.

Hava ile çalışan çok yönlü alet ve makinalar günlük yaşamın konforu, otomasyonu ve verimliliğinden sorumludur. Kompresörlerin kendileri diğer merkezi güç kaynaklarından daha kompakt ve hafiftir. Ayrıca uzun ömürlüdür. Aynı zamanda daha az bakım gerektirmekte ve diğer eski makinalardan daha kolay hareket etmektedir.

Birçok kompresör, piston teknolojisini kullanmaktadır. Piston kullanan hava kompresörlerinde esas olarak, basıncı arttıran ve havanın hacmini düşüren iki parça bulunmaktadır. Bir hava kompresörü tipik olarak şunları kullanmaktadır: bir elektrik motoru, hava giriş ve çıkışı wiçin bir giriş ve tahliye vanası, havayı sıkıştırmak için bir pompa ve bir depolama tankı.

Kompresör hava çeker ve hacmini azaltmak için bir vakum oluşturur. Vakum havayı hazneden dışarı, depolama tankına doğru iter. Depolama tankı en yüksek hava basıncına ulaştığında kompresör kapanır. Basınç belli bir değerin altına düştüğü zaman kompresör tekrar açılır. Hava kompresörleri, depolama tanklarına sahip olmak zorunda değildir. Küçük seçeneklerde, taşınabilir olması için depolama tankı yoktur.

Kuruluşumuz tarafından işletmelere, basınçlı kaplar ve kazanlar muayene hizmetleri kapsamında, kompresör hava tankı muayene hizmetleri de verilmektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.