Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

Kalorifer ve Sıcak Su Kazanı Muayene

Kalorifer ve Sıcak Su Kazanı Muayene

Merkezi bir yerde elde edilen ısıtma enerjisinin, binalarda, işyerlerinde ve üretim tesislerinde dağıtılmasını ve bağımsız bölümlerin ısıtılmasını sağlayan sistem, merkezi ısıtma sistemidir. Bu sistem, kalorifer kazanı, merkezi sistem stokerli kalorifer kazanı, otomatik yüklemeli kalorifer kazanı, pelet yakıtlı kalorifer kazanı, kara kazan, üç geçişli kalorifer kazanı ve dört geçişli stokerli kalorifer kazanı gibi çok çeşitli kazan tiplerinden oluşmaktadır.

Kalorifer ve Sıcak Su Kazanı Muayene

Merkezi sistem kalorifer kazanları, kullanıcının ısı seviyesini rahatça kontrol edebileceği bir tasarıma sahiptir. Örneğin üç geçişli sistem sayesinde, duman geçiş yolu uzatılmış olmakta ve baca gazı sıcaklığı düşürülerek yakıt tasarrufu elde edilmektedir. Kazan yapısına uygun olarak tasarlanan ve enerji tüketimini azaltmaya yönelik mekanik cihazlar, kazanın verimini arttırmakta ve elde edilen ısıdan daha fazla yarar sağlanmaktadır. Bu şekilde yakıt tüketimi de düşmektedir. Isı transferi tüm yüzeylere eşit olarak dağıtılmakta ve kazan ömrü uzatılmaktadır. Bu kazanlar doğalgaz, fuel-oil, motorin veya LPG yakma özelliğine sahiptir. İsteğe bağlı olarak kazana ilave edilen boyler veya eşanjör sistemi ile ayrıca sıcak kullanım suyu da elde edilmektedir.

Eskiden yaygın olan kömürlü kalorifer kazanlarında yüzde 40 civarında olan ısıl verim, kazanlar doğalgaza dönüştürülüğü zaman yüzde 70’lere çıkmaktadır. Doğrudan doğal kazanların kurulması durumunda ise verim iki misline çıkmaktadır. Doğalgaz ile çalışan kalorifer kazanlarının çalıştırılmasında insan faktörü çok aza inmiştir ve kontroller genelde otomatik sağlanmaktadır. Bu da rasyonel ve dengeli bir ısıtma imkanı tanımaktadır. Doğalgazlı kalorifer sistemlerinde ısı geçişi oldukça hızlıdır ve etkili ısıtma sağlamaktadır.

Yetkili kuruluşlar tarafından kalorifer kazanları ve sıcak su kazanları, işletme basıncının 1,5 kat fazlası basınçta teste tabi tutulmaktadır.

Kuruluşumuz tarafından işletmelere, kazanlar muayene hizmetleri kapsamında, kalorifer ve sıcak su kazanı muayene hizmetleri de verilmektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.