Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

Elektrik Tesisatı Uygunluk Belgelendirmesi

Elektrik Tesisatı Uygunluk Belgelendirmesi

Özel binalar, ticari binalar ve resmi binaların hepsi, tüm güvenlik standartlarına uygun elektrik sistemleri ile donatılmıştır. Aslında, çevrenin sağlığı ve güvenliği ile ilgili yasal düzenlemelere ve ulusal ve uluslararası standartlara uygun bir elektrik sistemine sahip olmak, aynı zamanda güvenli bir yaşam garantisi demektir. Diğer yandan binaların yasalara ve standartlara uygun bir elektrik sistemine sahip olduğundan emin olmak gerekmektedir.

Elektrik Tesisatı Uygunluk Belgelendirmesi

Böyle bir belgelendirme, örneğin bir işletmede çok sayıda makina ve ekipmanın ağırlığını taşımak zorunda olan bir elektrik tesisatının durumunu izlemeye hizmet etmektedir. Büyüklü küçüklü çok sayıda endüstriyel makina ve donanımı, işletmede önemli enerji tüketicilerinden sadece birkaçıdır ve bu durum bir elektrik tesisatına elektrik akışını yavaşlatabilir. Eğer elektrik tesisatı eski ve arızalı ise, bu durum çok tehlikeli kısa devrelere neden olabilir veya birlikte daha fazla cihaz açıldığı zaman rahatsız edici kesintiler yaşatabilir. Bu durum işletmenin faaliyetleri için büyük bir risk demektir.

Bunun yanı sıra bilgisayar kablolarının, şarj kablolarının ve diğer cihazların bağlandığı elektrik prizlerinin kontrol edilmesi de çok önemlidir. Bir soket iyi temas etmiyorsa, ona bağlı cihazı yakabilir, kıvılcım gönderebilir hatta küçük elektrik şokları üretebilir.

Bu nedenle ofislerde ve üretim tesislerinde elektrik tesisatı düzenlemeleri ciddiye alınmalıdır. Özellikle, sunucuların ve bilgisayarların çok sayıda ve sürekli çalıştığı güçlü bir dijital bileşene sahip şirketlerde, olası problemleri önlemek için elektrik tesisatı daha sıkı bir şekilde izlenmek zorundadır.

Yetkili kuruluşlar bu nedenle işletmeye elektrik tesisatı uygunluk belgesi verilip verilmeyeceğine karar vermek için yerinde incelemeler ve kontroller yapmaktadır.

Kısaca elektrik tesisatı uygunluk belgelendirmesi, sadece yeni kurulumlar için değil, tesisatta değişiklikler veya ilaveler olması durumunda da yapılmaktadır.

Kuruluşumuz tarafından işletmelere, elektrik tesisleri muayene hizmetleri kapsamında, elektrik tesisatı uygunluk belgelendirmesi hizmetleri de verilmektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.