Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

Cephe Asansörü Muayenesi

Cephe Asansörü Muayenesi

Dış cephe asansörleri, daha çok yüksek katlı binaların inşası sırasında bina dışına kurulan asansör sistemleridir. Montajı oldukça kolay olan bu iş ekipmanı, bina yükseldikçe katlara yapılan montaj ile birlikte asansörün çalışma hattı da arttırılarak pratik bir kullanım imkanı sunmaktadır.

Cephe Asansörü Muayenesi

Şantiylerde kullanılan cephe asansörleri ile iş gücünden büyük oranda avantaj elde edilmektedir. Bu asansör sistemleri ile yapının inşası sırasında malzemeler, daha az güç harcanarak çok yüksek katlara taşınabilmektedir. Ancak düzenli bakımlarının yapılmaması, geç yapılması, yetkisiz kişiler tarafından kullanılması, kapı güvenlik anahtarlarının iptal edilmesi, enerji sağlayan elektrik donanımlarının kontrol ve bakımlarının yapılmaması, asansöre kapasitesi üzerinde yük yüklenmesi, çalışma hattını katlara bağlayan montajların yapılmaması ve montajda eksik malzeme kullanılması gibi durumlar cephe asansörlerinin güvenliğini tehlikeye atmaktadır.

Diğer yandan çalışanların cephe asansörlerini üst katlara ulaşım amacı ile kullanmaları yüzünden, bu asansörler iş sağlığı ve güvenliği bakımından yaşamsal önem taşımaktadır.

Bu çerçevede cephe asansörlerinin düzenli muayenelerinin ilgili yasal düzenleme esasları doğrultusunda yapılması gerekmektedir. Bu test ve muayenelerin, yetkili kuruluşlar kadrosunda bulunan makina mühendisleri ve makina teknikerleri tarafından yapılması gerekmektedir.

Cepka asansörleri iş kazalarını düşürmekte ve üretim süresini kısaltmaktadır. Kompakt bir tasarımı olan ve kolay yükleme ve boşaltma yapma imkanı sağlayan cephe asansörleri, her türlü zemine kurulabilmektedir ve asansörün aşağı yukarı hareketi, katlardan veya kabin içinden kontrol edilebilmektedir.

Yetkili kuruluşlar tarafından gerçekleştirilen cephe asansörü muayene hizmetleri, paraşüt fren sistemi, elektromanyetik disk fren sistemi, limit siviçler, güvenlik sistemi, en üst nokta sınırlayıcısı, acil durumlarda manuel iniş sistemi ve elektrik kesilmeleri ve motor zorlanmalarına karşı sistemi koruyan termik ve röleleri kapsamaktadır.

Kuruluşumuz tarafından çalışma ortamı muayene hizmetleri kapsamında cephe asansörü muayene hizmetleri de verilmektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.