Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

Araç Kaldırma Lifti Muayenesi

Araç Kaldırma Lifti Muayenesi

İşletmeler, çalışanları için, çeşitli makina ve ekipman ile gerçekleştirdikleri işe uygun güvenli bir çalışma ortamı sağlamak zorundadır. Gerçekleştirilen işe göre iyi duruş, güvenilir zemin, güvenli ortam ve işin doğasına uygun dengeli bir çalışma ortamı temel bir gerekliliktir. Görevlerini yerine getiren çalışanlara, kendilerini ve ihtiyaç duydukları herhangi bir ekipmanı herhangi bir risk almadan veya en düşük bir düşme veya yaralanma riski olmadan çalışmalarını sürdürecek araçlar sağlanmalıdır.

Araç Kaldırma Lifti Muayenesi

Bu çerçevede olmak üzere bir araç kaldırma lifti için olası tehlike ve riskleri önlemekamacı ile şu hususlar göz önünde bulundurulmalıdır: araç kaldırma lifti üzerinde veya çevresinde çalışacak kişiler, bakım ve temizliğin nerede ve ne zaman gerekli olduğu ve çalışanların kullanım sırasında tanımlanamayan mekanik veya mekanik olmayan tehlikeye maruz kalıp kalmadığı.

Çalışanların, çalışma, bakım, onarım, kurulum, servis veya temizlik gibi öngörülebilir faaliyetler için çalışma ortamındaki makina ve ekipmanı, dolayısıyla araç kaldırma liftlerini, sürekli veya zaman zaman kullanması gerekmektedir.

Günümüzde geliştirilmiş tasarıma sahip araç kaldırma liftleri kullanılmaktadır. Her durumda çalışanların bir takım tehlikelere maruz kalmalarını önlemek gerekmektedir. Bunun için işletme yönetiminin, çalışanların yaralanma veya malların zaargörme riskini önlemek veya azaltmak amacı ile risk kontrolleri yapması gerekmektedir. Yetkili kuruluşlar tarafından verilen araç kaldırma lifti muayene hizmetleri kapsamında risk değerlendirme çalışması da bulunmaktadır.

Muayene çalışmalarında, olası tehlikeler kaynağında kontrol edilir, çalışanların tehlikeye temas etmesi veya erişimi önlenir, arıza güvenliği sağlanır (çünkü kontrol sisteminin etkili olmaması liftin durmasına neden olabilir) ve tasarımın kurcalamaya dayanıklı olduğu tespit edilir. Amaç, güvenli bir çalışma ortamı oluşturmaktır.

Kuruluşumuz tarafından iş makinaları muayene hizmetleri kapsamında araç kaldırma lifti muayenesi hizmetleri de verilmektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.