Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

Gezer Köprülü Vinç Muayene

Gezer Köprülü Vinç Muayene

Gezer köprülü vinçler dikdörtgen bir alanı kaplamakta ve yükü yan yana, ileri ve geri hareket ettirmektedir. Bunlar, gezer vinç tipi ne olursa olsun, temel olarak bir dizi makara ve kablo kullanarak çalışmaktadır. Bu kasnaklar ve kablolar kaldırma, iletme, taşıma, indirme ve konumlandırma işlemlerini, bağlı oldukları tek veya bir çift çelik kiriş yardımı ile yapmaktadır. Bu kirişlerden yapısal destek almaktadır. Gezer köprülü vinçler, farklı ek güç verme mekanizmalarını kullanarak çalışmaktadır. Örneğin, karşı ağırlıklar, hidrolik silindirler, zincirli vinçler, kollar ve döner uzatılmış kollar gibi.

Gezer Köprülü Vinç Muayene

Gezer köprülü vinçler, tipik olarak iki köprü kirişinin üst kısmı boyunca hareket eden bir mekanizmaya sahiptir. Vinç köprüsü genellikle pistlerde yukarı ve aşağı hareket etmekte ve tek bir pist kiriş çifti, gerekirse birden fazla vinç köprüsünü desteklemektedir.

İşletmelerin kaldırma ihtiyaçları doğrultusunda farklı gezer köprülü vinç çeşitleri üretilmektedir. Örneğin tek kirişli vinçler, çift kirişli vinçler, proses vinçleri, üstten çalışan vinçler ve sualtı vinçleri gibi. Tek kirişli vinçler, neredeyse tüm kaldırma uygulamalarına hitap etmektedir ve üretim, mühendislik ve diğer birçok işyerinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Çift kirişli gezer vinçler, orta ve ağır yükleri taşımak için tasarlanmış bir kaldırma çözümüdür. Proses vinçleri ise çeşitli sektörlerdeki kritik endüstriyel proseslere uyacak şekilde özel olarak tasarlanmaktadır.

Gezer vinç tasarımları müşterinin gereksinimlerine uyacak şekilde yapılmaktadır ve şu faktörler dikkate alınmaktadır: kaldırma yüksekliği, açıklık, kapasite (güvenli çalışma yükü), portal çelik işleri, uzun yol kullanımı, dikey kaldırma işlemi, vinç çapraz hareket işlemi, kullanım ortamları ve teslimat, kurulum, test ve servis.

Kuruluşumuz tarafından işletmelere, kaldırma ve iletme ekipmanı periyodik muayene hizmetleri kapsamında, gezer köprülü vinç muayene hizmetleri de verilmektedir.

 

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.