Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

Kalorifer (Sıcak Su) Kazanı Muayenesi

Kalorifer (Sıcak Su) Kazanı Muayenesi

Herhangi bir endüstriyel ekipman ve üzerindeki aksesuarın düzenli olarak muayene edilmesi, denetlenmesi ve bakımı, üretimi arttırmak ve bunları daha uzun ömürlü kullanmak açısından işletmeler için bir zorunluluktur. Kalorifer kazanları ve sıcak su kazanları bu kapsamdadır. Basınçlı kapların periyodik olarak incelenmesi ile problemler, düzeltilemeyecek kadar büyük bir hale gelmeden önce tanımlanmaktadır. Bu şekilde işletmeler, ekipman değiştirme maliyetlerinden, üretim kayıplarından ve çalışmama süresinden kaynaklanan maliyetlerden tasarruf etmiş olmaktadır.

Kalorifer (Sıcak Su) Kazanı Muayenesi

Kalorifer (sıcak su) kazanı gibi yüksek basınçlı kazanların düzenli aralıklarla muayene edilmesi ile elde edilen en büyük fayda, her an bunları iyi durumda tutmaktır. Kalorifer (sıcak su) kazanları yüksek riskli basınçlı kaplardır. Bir kusur tespit edilir ve zamanında giderilmezse, sızıntılara ve kazalara yol açabilir ve insan sağlığına ve mallara zarar verebilir. Yıkıcı hasar riski ancak düzenli muayene ile önlenebilir. Düzenli kontroller aynı zamanda kalorifer kazanlarının çalışma ömrünü uzatır. Keza muayene ve denetimler ile, yürürlükte olan yasal düzenleme esaslarına ve ilgili standartlara uyum sağlanmış olmaktadır.

Kuruluşumuz, kaliteyi garantiye almak için, kalorifer (sıcak su) kazanı dahil tüm basınçlı kaplar için muayene ve kontrol hizmetleri vermekte ve sıkı kalite testlerine tabi tutmaktadır. Bu amaçla kuruluşumuz, çeşitli parametrelere karşı muayene çalışmalarını sürdüren mühendislerden ve sertifikalı uzmanlardan oluşan bir ekibe sahiptir.

Kalorifer (sıcak su) kazanlarının muayenesinde başlıca şu testler uygulanır: hidro testi (basınçlı kaplar su ile doldurulur ve gerçek basınç sınırının en az 1,5 katı basınç altında tutulur), ferrit testi (basınçlı kapların süneklik, tokluk, korozyon direnci ve çatlak önleme özellikleri araştırılır) ve radyografik testler (basınçlı kaplar x-ışınları veya gama ışınları gibi radyoaktif ışınlarla incelenir).

Kuruluşumuz tarafından basınçlı kaplar muayene hizmetleri kapsamında kalorifer (sıcak su) kazanı muayenesi hizmetleri de verilmektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.