Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

Platform Muayenesi

Kaldırma ve İletme Ekipmanları

Platform Muayenesi

Güvenli ve başarılı kaldırma ve iletme işlemleri, büyük ölçüde kullanılan kaldırma aracı , ekipmanı ve aksesuarlarının güvenliğine bağlıdır. Bu tür ekipmandaki arızalar, ciddi veya ölümcül yaralanmalara neden olabilir. Bu yüzden sağlık ve güvenlik ile ilgili yasal düzenlemeler, bu riskleri uygun şekilde yönetmek için bir dizi özel yükümlülükler getirmektedir.

Platform Muayenesi

Güvenli tasarım ve imal gereksinimlerine ilave olarak, tüm kaldırma ve iletme ekipmanlarını kullanım için güvenli tutmak ve bu amaçla gerektiği şekilde kontrol etmek ve bakımını yapmak gerekmektedir. Bu araç ve ekipmanı kullanan kişilerin, günlük kontroller ve örneğin kaldırma zincirleri ve askıların kontrolü gibi kullanım öncesi basit kontroller yapmaları gerekmektedir. Yasal düzenlemeler bazı durumlarda, düzenli olarak haftalık, aylık ve yıllık denetimler ve kontroller getirmektedir. İşletmeler, kaldırma ve iletme ekipmanının kapsamlı bir şekilde gözetimini sağlamak zorundadır.

Bu gözetimler, kaldırma ve iletme ekipmanının, bu arada platformların güvenli bir şekilde kullanılmaya devam edebileceğini doğrulamak için gerekmektedir. Platform muayenesi, yetkili bir kuruluş tarafından belli aralıklarla gerçekleştirilen ve güvenlik açısından kritik parçaların sistematik ve ayrıntılı bir incelemesidir. Muayene neticesinde ciddi kusurların tespit edildiği durumlarda, bu husus düzenlenecek raporda ayrıntıları ile birlikte yer alır.

Kuruluşumuzda muayene işlemlerini yapan kişiler, platform ile ilgili kusur ve zayıflıkları tespit edecek ve güvenlik ile ilgili önemleri değerlendirecek düzeyde pratik ve teorik bilgi ve deneyime sahip kişilerdir.

Platfotmların ve aksesuarlarının kullanım için güvenli olduğunu doğrulamak ve zamanında herhangi bir bozulmayı tespit etmek ve gidermek için, kullanım ömrü boyunca düzneli muayenelerinin yapılması gereklidir. Bu muayeneler prensip olarak çalışanları taşıyan platformlar için altı ayda bir, diğer amaçlı platformlar için yılda en az bir kere yapılmalıdır.

Kuruluşumuz tarafından kaldırma ve iletme ekipmanının muayene hizmetleri kapsamında platform muayenesi hizmetleri de verilmektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.