Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

Yükleyici Kren Muayene

Yükleyici Kren Muayene

Yükleyici kren (vinç), kamyonların ve diğer araçların yüklenmesine ve boşaltılmasına yardımcı olan bir makinadır. Halat vinç, rotator, tutucu ve vinç çatalı gibi çeşitli ekipmanlar, yükleme vincinin uygulama alanını genişletmektedir. Yükleyici vinçlerin büyüklükleri, taşıyabildiklier yük kapasitesine değişmektedir. Bu vinçler yaygın olarak inşaat, nakliye lojistiği, acil durum hizmetleri, yerel yönetimler, atık yönetimi, madencilik ve yapıların ve büyük makinaların denetlenmesi, bakımı ve temizliğinde kullanılmaktadır.

Yükleyici Kren Muayene

Kamyon yükleyici vinçler, aracı yüklemek ve boşaltmak için bir araca monte edilmiş bir vinçlerdir. İnşaat ve hizmet işlerinde yükleyici vinçler, yükleme ve boşaltma için yaygın olarak kullanılmaktadır. Genel taşıma ve nakliye işlemlerinde bu vinçler, vinç kancası ve kaldırma aksesuarları ile birlikte kullanılmaktadır.

Bir yükleyici krenin güvenli olarak işletilmesi amacı ile, ilgili tehlikeleri ve ilgili kontrolleri tanımlamak için yazılı bir risk değerlendirmesi yapmak gerekmektedir. Uygun çalışma sistemleri vincin güvenli şekilde çalıştırılmasını içermelidir. Yükleyici vinçler üzerinde ve çevresinde çalışanlara uygun talimat ve eğitimler verilmelidir. Operatörler vinci kullanırken, kask, yüksek görünürlük sağlayan giysiler ve güvenlik ayakkabıları gibi koruyucu ekipman kullanmak zorundadır.

Ayrıca bir Avrupa standardı olan BS 7121-4 standardına uymak gerekmektedir (Vinçlerin güvenli kullanımı için uygulama kodu - Kamyon yükleyiciler standardı). Bu standart, kamyon yükleyici vinçlerin yönetimi, ekipman seçimi, personel seçimi ve eğitimi, prosedürler ve önlemler, testler, muayene, bakım ve denetimler hakkında rehberlik etmektedir. Bu standart, tüm vinç tiplerinin test ve muayenesi hakkında genel rehberlik sağlayan BS 7121-2 standardı ile birlikte kullanılmalıdır.

Bütün kaldırma ve iletme ekipmanları gibi yükleyici krenlerin de düzenli muayenelerin yapılması güvenlik açısından önemlidir.

Kuruluşumuz tarafından işletmelere, kaldırma ve iletme ekipmanı periyodik muayene hizmetleri kapsamında, yükleyici kren muayene hizmetleri de verilmektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.