Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

Portal Vinç Muayene

Portal Vinç Muayene

Portal vinçler veya liman vinçleri, insan gücü ile kaldırılması, taşınması ve indirilmesi mümkün olmayan yükler için tasarlanmış olan ve çok uzak zamanlardan beri kullanılmakta olan vazgeçilmez bir ekipmandır. Uluslararası ticarette büyük bir rol oynayan konteyner gemilerinde ve yük gemilerinde taşınan her türlü malın yüklenmesi ve boşaltılması portal vinçler sayesinde güvenli, güvenilir ve hızlı bir şekilde yapılmaktadır.

Portal Vinç Muayene

Birçok tersanede, tekne ve tekne parçaları inşa etmek için büyük portal vinçler kullanılmaktadır. Portal vinçler, iki destek ayağı ile bom ile birlikte hareket eden bir veya daha fazla vinç arasında uzanan uzun bomlardan oluşmaktadır. Destek ayakları zeminde hareket ederek, büyük parçaların ve modüllerin rıhtımdan alınmasına ve yapım aşamasında olan gemilere monte edilmesine izin vermektedir.

Bir portal vinç türü olan otomatik istifleme vinçleri, liman ve gemi arasında yükleri düzenlemek, istiflemek ve yüklemek için kullanılmaktadır. Büyük liman vinçlerinden sonra, dünyanın bütün limanlarında en fazla karşılaşılan vinçler otomatik istifleme vinçleridir.

Konteyner vinçleri, bir ray üzerinde çalışan ve bir rıhtım uzunluğunu geçebilen bir destek çerçevesinden oluşmaktadır. Kanca yerine, serpme adı verilen özel bir taşıma aracı ile donatılmıştır.

Konteyner istifleyici, konteyner elleçleme için en esnek taşıma çözümlerinden biridir. Bir erişim istifleyici, yüklü konteynerleri dar alanlarda hızlı ve verimli bir şekilde taşımaktadır.

Yine bir portal vinç türü olan açık deniz vinçleri, mavnalar ve yapılara malzeme ve personel aktarımı için kullanılan vinçlerdir.

Gemi vinçleri, her türlü limanda yüklerin taşınması için temel altyapılardan biridir. Özellikle yükleme ve boşaltma işlemlerinin kilit eylemler olduğu ticari limanlarda liman yükleme ve boşaltma vinçleri büyük kolaylık sağlamaktadır.

Kuruluşumuz tarafından işletmelere, kaldırma ve iletme ekipmanı periyodik muayene hizmetleri kapsamında, portal vinç muayene hizmetleri de verilmektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Copyright © 2020 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.